Cena ze SFL putovala k dětem do Boršova

V neděli 16. června vyhrál tým AC Kungsbacka (pojmenovaný podle švédského města a složený zejména z bývalých štírských hráčů) turnaj Street Floorball League v Českých Budějovicích. S opojnými pocity z vítězství byla spojena i cena pro vítěze ve výši 5 000,- Kč na nákup florbalového vybavení. „Nechtěli jsme peníze dělit a asi bychom ani nevěděli, za co to utratit, tak jsme se rozhodli, že cenu někomu věnujeme,“ uvedl jeden z hráčů Petr Dědič.

Volba nakonec padla na Dětský domov v Boršově nad Vltavou. Možnost pořídit pár florbalových věcí nadchla ředitele Miroslava Kouřila a společně s dětmi, kterých je v Boršově zhruba třicítka, vybrali dvě malé branky a pět florbalek. „Řekli jsme si, že pět je málo a přikoupili za Štíry dalších pět a také několik míčků s vakem. K tomu jsme dětem ještě přibalili 10 triček se štírským kodexem a 10 triček připomínající mistrovství světa 2018,“ dodal další z hráčů AC Kungsbacka a zároveň prezident klubu Jiří Kratochvíl.

Společně s Petrem Dědičem pak minulý týden dorazili do Boršova s celou zásilkou. Přivítal je pan ředitel Miroslav Kouřil. Všechny děti byly v tu dobu na různých letních táborech, takže nemohly florbalky a branky vyzkoušet, ale podle slov pana ředitele je určitě ihned po návratu otestují na venkovním hřišti nebo v sále uvnitř. „Věřím, že jim to udělá radost. A třeba to bude dobrá inspirace i pro ostatní vítěze turnajů série Street Floorball League,“ doplnil Jiří Kratochvíl.