Dorostenky z Meťáku se třemi body

V sobotu 5. 3. vyrazily 3 hodiny před zápasy mladé Štírky na společnou snídani do “Datla”. Odtud pokračovaly směrem do haly SK Meťák, kde je čekal Písek a Pelhřimov.

K prvnímu zápasu nastoupily holky proti Písku. První třetina byla hodně vyrovnaná a Písek překvapil aktivní hrou a napadáním. Šance se rodily na obou stranách hřiště. Postupně Štírky dostávaly soupeře do tlaku, ale všechny střely mířily mimo branku Písku. V 9. minutě to na sebe vzala Jana Dřevová a po samostatném úniku vstřelila branku … 1:0. Druhá třetina začala zcela v režii Štírek, postupně se trefily Maky Míchalová, Terka Kubešová, Denča Čiháková a Máša Jozová … 5:0. Na konci třetiny dorostenky polevily a odpovědí byly dva rychlé góly Písku … 5:2.
V třetí třetině už Štírky jen navýšily skóre, když se postupně trefila Terka Kubešová, Fany Hrbková a Maky Míchalová8:2.

V druhém zápase čekal na holky soupeř z Pelhřimova. V tomto vyrovnaném utkání byly Štírky v první třetině lepším týmem. Aktivně napadaly a plnily instrukce trenérek. Dvakrát se během první třetiny trefila Terka Kubešová … 2:0. Na začátku druhé třetiny po kombinaci s Terkou Procházkovou skórovala Píďa Skříšovská 3:0. Ve 23. minutě se prosadil Pelhřimov, Štírky zaspaly a nechaly si během 3 minut vstřelit další dvě branky … 3:3. Třetí třetina byla pro Štírky smolná, když opakovaně ostřelovaly Pelhřimovskou branku, ale bez úspěchu. Naopak na druhé straně padly dva góly a zapas skončil 3:5.