Elévové v Táboře opět na bedně

Je neděle ráno 21. 10. 2018 a družina mladých Štírů vyráží společně autobusem směrem na sever do husitského města Tábor, aby zde odehráli další ze série turnajů pod hlavičkou unie. Za volantem autobusu není nikdo jiný než legenda Dopravního podniku mistr smyku Pavel Capl, který se již od samého počátku staral o výbornou náladu celé posádky autobusu.

Cesta proběhla bez problémů a v místní hale už na nás čekali další tři soupeři s chutí si poměřit své florbalové dovednosti. Turnaj se hrál stylem každý s každým a naši „Klepeťáci“ postupně změřili síly se dvěma týmy z Tábora a jednoho týmu z města Písku.

„Zelení Humři“ pod vedením klubové legendy Ondřeje Havelky tentokrát vybojovali třetí příčku, kdy je zejména neskutečně trápila koncovka, prakticky ve všech odehraných utkání měli „Humři“ střeleckou převahu, kterou ale nedokázali přetavit v góly. Jinak bojovnost a nasazení klukům nechybělo.

„Modří Krabi“ pod taktovkou trenéra Dana Placera prohráli jen ve štírských derby, ostatní soupeři museli před „Krabíky“ sklopit hlavy a druhému místu v turnaji nestálo již nic v cestě. Je třeba zmínit, že například tým Písku svým výborným pohybem dělal z počátku našim borcům trochu problémy. Naši „Modří“, ale postupně též přidali a po velmi dramatickém průběhu utkání soupeře o gól přetlačili.

„Žlutí Raci“ tentokrát nepoznali hořkost porážky a pro trenérku Romanu Novákovou to byla vítězná trenérská premiéra. Oproti „Humrům“ neměli „Raci“ problém s koncovkou a ve žlutém týmu nebylo prakticky hráče, který by nevsítil branku. Nejen díky produktivitě si „Raci“ došli pro pomyslné zlato.

Tradičně je třeba pochválit všechny tři naše gólmanské naděje, kde se již pomalu pozitivně projevuje práce trenéra gólmanů Radka Kulhana. Poděkování a pochvalu zaslouží i přítomní diváci za fair-play fandění, nemálo jich bylo i z našich řad a pochvala patří i pořadatelům za hladký průběh turnaje.

Po turnaji všechny hráče obdarovala paní Tinavská výborným perníkem, a navíc jako bonus nechybělo na zpáteční cestě ani vítězné kolečko na jednom z budějovických kruhových objezdů. Prostě hezká florbalová neděle.

Komentář trenéra Dana Placera: „Tentokrát jsem více zamíchal se sestavou, týmy byly více vyrovnané, nikdo vyloženě nedominoval. Nominoval jsem i kluky ze žluté tréninkové skupiny, a přesto naše výkony nebyly vůbec špatné.  Naopak musím nováčky a i ostatní hráče pochválit, že si rady od trenérů berou k srdci a snaží se na hřišti prodat to, co se již naučili na trénincích. Ne všechno se povede, ale to je v této věkové kategorii přirozené. Soupeři na turnaji byli opravdu kvalitní a jen zápasy s dobrými soupeři nás posunou dále. Díky kluci.“

Sestavy týmů:

Zelení Humři: (GK) Krajánek, hráči: Lefan, Juriga, Žák, Fryč, Kopecký, Novák, Domín

Modří Krabi: (GK) Kratochvíl, hráči: Fišer, Capl, Tinavský, Tomáš, Babický, Berit, Strnad

Žlutí Raci: (GK) Kandl, hráči: Myšák, Vaněk, Sochacký, Kalina, Velíšek, Švéda, Svoboda P.