FLORBALOVÁ NEDĚLE 8. 12. 2019

Bude to florbalová neděle. Štíři obsadí 8. prosince domácí sportovní halu na celý den a bude na co koukat.

Už v 9 hodin se představí budějovičtí vozíčkáři proti SKV Praha. Krátce po poledni (přesně ve 12:45 hodin) vyrazí na palubovku znovu, aby změřili síly s Ostravou. Shodou náhod soupeře ze stejného města – FBC ČPP Ostrava – vyzvou od 15 hodin junioři Štírů a program završí duel mužů proti Karlovým Varům od 17:45 hodin.

Bude to pořádná porce kvalitního florbalu. Zejména na odpolední blok, kdy se hned za sebou ukážou tři elitní týmy, se těším,“ říká prezident klubu Jiří Kratochvíl.

Florbal se bude ve sportovní hale hrát i v sobotu od rána. Štíři totiž pořádají 4. kolo Paraflorbalové ligy, což znamená porci 11 utkání ve dvou dnech. Domácí obhajují ligový titul, ale v sezoně se jim zatím příliš nedaří.
Po šesti zápasech jsou v tabulce až pátí. „Máme ale odehráno nejméně zápasů,“ reaguje hlavní postava vozíčkářů Zbyněk Sýkora a dodává: „Do utkání víc zapojujeme širší kádr a zkoušíme nováčky. Naším hlavním cíle je play-off, kam postupuje šest týmů.

Celý víkend bude vrcholit v neděli vpodvečer, kdy do Budějovic zamíří vedoucí tým první ligy mužů z Karlových Varů. Mužům Štírů zatím sezona nevychází podle představ, krčí se v dolní polovině tabulky, ale z posledních třech domácích utkání odcházeli jako vítězové. „Ve Varech jsme odehráli dobrý zápas. Věřím, že domácí prostředí nám opět pomůže k ještě lepšímu výkonu, který přinese body,“ říká kapitán týmu Jan Králík. Štíři proti Západočechům nastoupili už ve třetím ligovém kole. Vyrovnaný zápas zlomili tehdy domácí Vary ve svůj prospěch ve druhé třetině a Štíři se po porážce 3:5 vrátili na jih Čech bez bodu. V této sezoně poznali Varští hořkost prohry pouze dvakrát ze 14 zápasů. Teď jim chtějí Štíři přichystat třetí.

Kompletní nedělní program:

Paraflorbalová liga:
09:00 FBC Štíři Č. Budějovice – SKV Praha ComAp Team
10:15 Tatran Střešovice – FBC ABAK Ostrava
11:30 Vikings Most – SKV Praha ComAp Team
12:45 FBC Štíři Č. Budějovice – FBC ABAK Ostrava

Celostátní soutěž juniorů – 1. liga, skupina Východ:
15:00 FBC Štíři Č. Budějovice – FBC ČPP Ostrava

1.liga mužů:
17:45 FBC Štíři Č. Budějovice – FB Hurican Karlovy Vary