Malmö Open 2019 – den první

Po středeční cestě z Českých Budějovic až do švédského Malmö tým vozíčkářů ve čtvrtek vstoupil do prvních 3 zápasů letošního ročníku mezinárodního turnaje Malmö Open. Jako první nás čekal souboj s českým pražským týmem ComAp, poté silná švédská Nacka HI a na závěr opět soupeř z domovské země Ostrava.

Hned od 9 hodin ráno se kola našich vozíčkářů roztočila poprvé. Před zápasem byla z některých hráčů trochu cítit nervozita, protože si museli bez tréninku zvykat na gumový povrch, na kterém se tento turnaj hraje. Soupeř měl s povrchem v průběhu zápasu větší problémy než my a hned z toho byla nula našeho jediného brankáře na tomto turnaji Jiřího Němce. ComAp se tak potácel s třígolovou nadílkou a našim klukům vzrostla sebedůvěra do dalších zápasů.

Zanedlouho od 11:00 byla k vidění reklama na florbal. Zápasy Štírů s Nackou jsou vyhlášenými bitvami, které vždy přitahují diváky. To, že se jedná o 2 extrémně vyrovnané týmy potvrdil i tento zápas, kdy jsme se sice nejdříve gólem Adama Šimonka ujali vedení, zanedlouho jsme ho ovšem ztratili a na konci první poloviny svítil na světelné tabuli stav 1:2. Ve druhé polovině byl k vidění náš velký a dlouho trvající tlak, který bohužel dlouho nepřinášel kýžený vyrovnávací gól. Švédská pevnost nakonec přeci jen povolila, když 5 vteřin před koncem zápasu Tomáš David srovnal na výsledné skóre 2:2.

Poslední dnešní štírské vystoupení od tří hodin začalo na výbornou a již po několika úvodních minutách jsme vedli 2:0. Poté ovšem přišlo především mentální polevení a Ostrava nejdříve z brejku snížila na 1:2 a následně z nájezdu po faulu Jana Hermana srovnala na 2:2. Nelehko se následně překonával obranný ostravský val připomínající husitskou vozovou hradbu. Většinu zápasu odehráli hráči, kteří nenastupují v základní sestavě. Za zmínku stojí výkon Tomáše Jelínka, který sahal po hattricku, nakonec ale žádné čepice na hřiště nelétaly. Konečný stav 6:2 znamená průběžné druhé místo za švédskou Nackou HI.

Páteční zápasový program Štírům opět přinesl brzké ranní vstávání, jelikož první zápas hrají znovu od 9 hodin, kdy je čeká velká neznámá v podobě týmu Maroka, poté dva švédské týmy, nejdříve v 13:00 Eskilstuna a na závěr v 16:00 Göteborg. Zápasy je možné sledovat živě na https://solidsport.com/malmoopen.