Malmö Open 2019 – den druhý

7:00 budíček, 7:30 snídaně, 8:00 odjezd z hotelu, 9:00 zápas. Takhle začal dnešní den vozíčkářského týmu. První soupeřem byl tým Maroka, pro který se jednalo o historicky první mezinárodní utkání. Tomu také odpovídal průběh zápasu. Hned v úvodu jsme si vybudovali pohodlný náskok a drželi Maročany na jejich polovině. Do hry se opět dostali především hráči z lavičky a znovu potvrdili své kvality. Tomáš Jelínek byl stejně jako včera nejproduktivnějším střelcem s 5 zásahy, Jiří Ščasný ukázal své obranné dovednosti a Michaela Sýkorová vsítila hattrick. Skóre se zastavilo na hodnotě 13:0.

Hodinu po poledni jsme se postavili švédskému týmu Eskilstuna. Prozatím poslední celek tabulky nás prověřil podobně jako Maroko. Výsledek 7:0 se urodil hlavně zásluhou Jana Hermana, kterého někteří spoluhráči nyní označují slovem „playmaker“. Honza měl v tomto zápase nejen úlohu tvůrce hry, ale vzal si na osobní obranu také nejlepšího hráče soupeře. Zápas se i díky tomu odvíjel v poklidném duchu a po celou dobu jsme kontrolovali jeho vývoj.

Poslední zápas v základní skupině s Göteborgem byl napínavý až do samého konce. V úplném počátku se bohužel nešťastným odrazem při odpalování míčku po šanci Švédů podařilo vstřelit vlastní gól. Ve zbytku zápasu jsme již měli více ze hry, hrálo se více na polovině soupeře. Naneštěstí stejně jako v celém dosavadním průběhu turnaje trochu pokulhávala koncovka. Sice se nám ještě před polovinou zápasu podařilo srovnat na 1:1 gólem Zbyňka Sýkory, ale i přes pokračující tlak a šance na obou stranách už se skóre neměnilo a zápas skončil remízou.

Základní skupinu, která se ještě dohrává zítra dopoledne, zakončíme na druhém místě za švédským Nacka HI. Od 13:00 se představíme v semifinále, kde se již bez ohledu na zítřejší výsledky utkáme opět s Göteborgem. Lze tedy znovu očekávat velkou bitvu, kterou budete moci sledovat na https://solidsport.com/malmoopen.