Zelení mlži na vlně, Modré body uloupeny Rytíři

Nedělní 2.kolo jihočeské ligy mladších žáků na domácí půdě v Hrdějovicích bylo poznamenáno očekávanou leč neohlášenou neúčastí týmu z Vimperka a tudíž naše kluky čekal jen jeden soutěžní zápas. Raní čekání si tedy alespoň zpříjemnili vzájemným, zahřívacím přátelákem.

Ligový program tak začali Modří utkáním proti krumlovským Rytířům. Zápas se celý odehrával za mírné převahy hostů, kteří dokázali využít našich chyb, zejména při rozehrávce z obrany. Přestože se Modří prezentovali sympatickým florbalem se snahou kombinovat, tak v koncovce se trápili a nejblíže ke vstřelení gólu se ocitli zásahem snižovadla. Po závěrečném hvizdu se tedy “banda loupeživých rytýržů” mohla radovat ze čtyřgólového lupu, zatímco naše bambitky byly nabity slepými žaludy a cíl nezasáhly. Přesto musím kluky pochválit, protože se rozhodně nejednalo o ubráněnou prohru v přijatelné výši, a jejich výkon byl v porovnání s loňským projevem Modrých mnohem florbalovější a bojovnější.

Zelení pozvali na rande holky z Meťáku, které jim hned v prvních minutách zápasu jasně naznačily, že o žádné flirtování tady dnes nepůjde. Hrály pěkně do těla a nebýt skvělých zásahů Čermyho, tak jsme prohrávali hned po prvním střídání. Naštěstí další dvě lajny se již překvapit nenechaly a dvěma góly přinesly na naše hokejky klid. Děvčata však nadále kladla, zejména díky výškové převaze v osobních soubojích, tuhý odpor a o vedení 5:1 po dvou třetinách jsme museli bojovat. Až v poslední třetině našli kluci na osobní obranu soupeře recept a rychlými kombinacemi z první, zlepšeným pohybem a využíváním brejků zápas definitivně rozhodli. Centr Maty Cuřín ozdobil svůj skvělý výkon hattrickem a také asistencí týpkovi dne Damimu Drefkovi, který si svůj premiérový zásah sezóny načasoval tak, aby jím splnil touhu publika a týmu po “desítce” a rozvlnil síťku přesně v moment zaznění závěrečné sirény. Neměli bychom se ale nechat ukonejšit jednoznačným výsledkem, protože zápas nám ukázal potenciál ke zlepšení. Ať už se jednalo o otevřená okénka v obraně, kvůli nevracejícím se útočníkům nebo v druhé polovině utkání přibývající sólování typu “já si taky chci dneska dát gól”.

Nejužitečnějším hráčem Modrých byl zvolen Páťa Schack, v Zelených opět Čermy, takže si cenu odnesl druhý v pořadí Maty Cuřín.

FBC Štíři ČB zelení vs. SK Meťák Girls ČB 10:1 (4:0, 1:1, 5:0)
FBC Štíři ČB modří vs. FBC Rytíři ČK 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Sestava Modrých
Bjaček, Eliášek – Zub, Polický, Večerník, Buzek, Slepička – Řepa, Nosek, Bumba, Schack, Dědič – Pumpr, Nedvěd, Tejko, Mešejda, Kubeš

Sestava Zelených
Čermák – Oulehla, Pávek, Kutheil V., Vašíček, Dudáček – Kouba J., Kouba Jk., Hejda, Sviták, Šenkýř – Hajný, Schořovský, Drefko, Cuřín, Kutheil J.


Jiří Dědič
hlavní trenér mladších žáků

2018-10-14 FBC Štíři Mladší žáci /JLMŽ 4K HRDĚJOVICE