Mlži se v Hrdějovicích rozloučili se soutěžní sezónou

Poslední ligová klání se odehrála v sobotu 28.4. v Hrdějovicích a všichni jsme byli zvědaví, jakou tečku za premiérovou sezónou ve velkém florbale, a v případě hráčů r. n. 2005 i za mlží etapou jejich sportovní kariéry, naše týmy udělají. Kdo nevěří ať tam běží a kdo tam doběhl, tak tomu stejně nevěří až do teď.

Tentokrát nesvázáni obranou taktikou nastoupili Modří do prvního zápasu proti Č. Krumlovu. Díky zdravotní indispozici nebo čtyřdennímu víkendu nám na soupisce chyběli někteří běžci a na křídlech útoků museli tedy zaskočit hráči, kteří většinou válí spíše v obraně. Kluci vstoupili do utkání vlažně a ať už to bylo dáno netradičním začátkem ve 13:00 nebo faktem, že mnozí doma stihli „full size“ oběd, jejich výkon šel opačným směrem, než jsme si přáli. Z naší hry se kompletně vytratil pohyb, bojovnost, zápal a tým přijal roli komparzu. Na skvěle chytajícího Kubu Čermáka se valil jeden útok za druhým, zatímco jeho bodyguardi v klidu vyklusávali na středu hřiště. Nefungovalo vůbec nic a někteří rodiče se po výprasku 1:8 museli oprávněně ptát, co s těmi kluky celý rok děláme.

Takto jsme sezónu Modrých určitě uzavřít nechtěli a přišel tedy nutný pozápasový rozbor v šatně. „Všechno vylejt a začneme znovu.“ Mimoděk jsem si vzpomněl na scénu z filmu Zelená míle, kde obří černošský vězeň vytahuje z nemocného dozorce Toma Hankse veškerou temnou sílu (…a zánět močového měchýře). Pak přišlo na řadu přeházení sestavy a opět motivační desetiminutovka v šatně před závěrečným mačem proti Hradci, který byl po celý rok pro Modré tím nejvyrovnanějším soupeřem. První, druhé, třetí střídání, střídačka žije – všechno vypadá lépe a my ještě ani netušíme, jak neuvěřitelný příběh na hřišti sledujeme. Osm vteřin před koncem první třetiny se ujímáme vedení a přeřazujeme na vyšší rychlostní stupeň. Obrana je bezchybná a konstruktivní, útočníci si nabíhají, kombinují a zakončují, žádný míček není ztracen, všude jsme první. Láďa Dvořák, který s florbalem letos začal a na svůj první soutěžní gól stále čekal, završuje hattrick. Každý maká naplno, každý se baví, září štěstím a v pravidelných intervalech slavíme góly v hradecké síti. Vítězíme 8:1 a nemůžeme uvěřit tomu, co jsme právě viděli. Tohle nebyla proměna, kterou už jsme zažili několikrát a kdy se spící tým jen probudil a začal bojovat. Tohle už nebylo jenom o bojovnosti a nasazení, ale o florbalovém umu. Kluci, ať už individuálně, tak týmově najednou předváděli schopnosti, o kterých jsme nevěděli (…a možná ani oni sami), že už je mají. Celek, který si před tím nedokázal přihrát najednou ukazuje nápadité kombinace z první? Obránce s míčkem přesprintuje soupeřova útočníka nebo po vyhraném souboji 1 na 1 u mantinelu narýsuje naprosto přesnou crossovou přihrávku do přečíslení? Tohle všechno tam bylo a teď si ještě vzpomenout, kterým heslem se to odemyká…

Zelení nepohrdli možností vrátit Krumlovské po výhře nad Modrými zpátky na zem, a i přes výsledkově vyrovnanou první polovinu zápasu byla trvalá převaha našeho týmu zřejmá. Kombinační hrou a dlouhodobým tlakem na útočné půlce si Štíři trpělivě vytvářeli další šance a zejména Vojta Fišer a Maty Cuřín si díky pohledným souhrám celé lajny vylepšili svou střeleckou bilanci. Krumlov hrozil pouze z nebezpečných brejků, které však jistý gólman Vojta Šrámek dokázal z většiny eliminovat. Po dvou nemastných výkonech proti tomuto soupeři jsme tentokrát zvítězili jasně 6:3.

Po dlouhém odpoledni přišlo v 18:00 na řadu poslední utkání tohoto ročníku jihočeské ligy a to mezi Zelenými a Meťákem. Zápas se odehrával v duchu dobývání obranného valu Meťáku a Zelení nabídli divákům svou standardní podívanou, pěkný florbal plný hravosti, tvořivosti a radosti. Ne, že by to nebylo zábavné, ale tvořivost nám bohužel trochu přerostla v hračičkování. Naše bago začalo postrádat pohyb, jednoduchost a tah na bránu. Prostě tam místo pohotové střely vždycky bylo o přihrávku nebo kličku navíc. Ani stažení hry na dvě lajny ve třetí třetině změnu nepřineslo, a protože se Meťáku ze dvou téměř identických brejků podařilo odpovědět na naše dva góly, rozešli jsme se smírně poměrem 2:2. Nejužitečnějšími hráči byli kamarády zvoleni modrý Láďa Dvořák a zelený Vojta Fišer.

Přestože nás čeká ještě měsíc trénování, tak soutěžní část sezóny je za námi a začíná příprava na novou. Proto Vám, milí kluci, všichni tři trenéři děkujeme za vaše úsilí, spoustu zábavy a radosti, kterou nám práce s Vámi přinesla. Udělali jste velký pokrok. Přejeme Vám, aby Vás florbal nepřestal nikdy bavit. Děkujeme také všem soupeřům za fair play a přátelskou atmosféru v naší jihočeské lize.

 

FBC Štíři ČB Modří – FBC Č.Krumlov              1:8
FBC Štíři ČB Modří – FK Slovan J.Hradec      8:1
FBC Štíři ČB Zelení – FBC Č.Krumlov              6:3
FBC Štíři ČB Zelení – SK Meťák ČB                  2:2

Sestava Modrých
Čermák – Klečka (Komárek), Jůzl, Bohdanecký, Pávek, Vávra – Sviták, Schack, Dvořák, Zub, Prouza – Burda, Tejko, Trávníček, Nedvěd, Sukdol Jakub

Sestava Zelených
Šrámek – Studenovský, Kubeš Přech, Schořovský, Sukdol Jan – Fišer, Kouba M., Kutheil V., Starčevský, Křivský  – Kutheil J., Březina, Cuřín, Kandl, Oulehla