Překvapení v A-týmu: Lukáš Malý ukončil kariéru

Pouhý den před začátkem prvoligové sezony oznámil ve svých 29 letech ukončení kariéry Lukáš Malý. Hráč, který za 10 let ve Štírech nasbíral v 255 ligových zápasech 533 bodů za 348 gólů a 185 nahrávek, 2x ovládl kanadské bodování 2. ligy a při loňském postupu do 1. ligy i kanadské bodování play-off NFL. Postupně se stal Kanonýrem, Matadorem a Legendou KLM KLUBU FBC Štíři. Lukáš navíc v posledních dvou sezonách vedl A-tým mužů jako hrající trenér. Áčko mužů ale neopouští, protože tým povede z lavičky již jen jako nehrající kouč.

Lukáši, co Tě vedlo k rozhodnutí ukončit hráčskou kariéru a stát se jen trenérem?

V podstatě jsem se rozhodl už během play-off, kdy nám Brno ukázalo, jak velký kus práce před námi ještě je, než můžeme začít atakovat nejvyšší příčky v 1. lize. Abychom se na tuto úroveň posunuli, tak potřebujeme zejména zlepšit tréninkový proces, což dle mého názoru lze jen s nehrajícím trenérem. Takže rozhodnutí bylo nakonec poměrně jednoduché. Hráčům jsem svůj záměr oznámil již na květnové předsezonní schůzce s tím, že definitivní rozhodnutí padne až dle toho, jak budeme mít silný kádr.

Bylo pro Tebe těžké vzdát se role hráče nebo ses už na tu chvíli těšil?

Myslím, že jsem se s tím vyrovnal postupně. Nad koncem už jsem uvažoval před minulou sezonou, ale nakonec jsem se rozhodl ještě pokračovat. Samozřejmě až zápasy ukážou, zda mi hraní nebude chybět.

Končíš s hraním úplně nebo pouze v mužském áčku či máš v plánu se někdy k hraní vrátit?

Zatím neuvažuju, že bych někde hrál. Sportovní ambice si budu spíše naplňovat mimo florbalové prostředí. A zda se někdy k hraní florbalu vrátím, nevím. Může se stát, že bude třeba, abych do nějakého zápasu z důvodu například marodky nastoupil, ale v plánu to momentálně nemám.

Dojde Tvým ukončením kariéry k oslabení kádru?

Máme silný tým. Takže věřím, že jsem si vybral správný čas pro odložení florbalky a hráči mě plnohodnotně zastoupí.

Jak hodnotíš průběh přípravy?

Na posledních trénincích a přípravných zápasech se nám daří do hry zapojovat prvky, které v ní chceme mít. Takže myslím, že na začátek sezony jsme připraveni dobře a zároveň, že naše výkony půjdou během sezony nahoru.

Jaké jsou týmové cíle do sezony?

Říká se, že druhá sezona po postupu je nejtěžší, takže zůstáváme nohama na zemi. Chceme v první řadě ligu co nejdříve zachránit a zároveň se tak probojovat do play-off a v něm být úspěšnější než loni. To jsou výsledkové cíle. Dále chceme pracovat na kondici během sezony a zlepšovat úroveň naší hry, abychom byli připraveni jak na závěr sezony, tak zároveň abychom byli lepší v dalších sezonách.