Povedená premiéra mladších žáků

Jako jedni z posledních nastoupili v neděli 30.9. v Milevsku do zápasového kolotoče naši mladší žáci. Město Milevsko sice drží český rekord v počtu masek na maškarním průvodu, nicméně my jsme rozhodně nepřijeli s cílem obléct si kostýmy šašků nebo lenivých pašíků.

Modrým přisoudil los velmi ostrý start a na úvod se střetli s milevskými Pantery. Na klukách byla trochu znát nervozita, ale až na třetí třetinu, kdy jim takříkajíc došel kraft, jim nebylo co vytknout. Bojovali statečně, ale na o třídu lepšího soupeře to jednoduše nestačilo. Milevští je převyšovali svým florbalovým umem a zejména efektivní koncovkou, která se podepsala pod konečný výsledek 12:0 v náš neprospěch.

Zelení narazili v prvním matchi na druhý tým domácích. I zde vypadal obraz hry poměrně jednoznačně pouze s rozdílem v koncovce. Prostě soutěžíme o nejrychlejší gól na začátku třetiny a co je minutu po, tak se už nepočítá. Hrajeme prakticky na jednu bránu, v neustálém pohybu tvoříme, vymýšlíme kombinace, střílíme, v pravidelných intervalech chodíme v brejcích sami na gólmana, ale po dvou třetinách vedeme pouze o gól. Myslím, že místní sbor dobrovolných hasičů již skákal do vozů, protože z našich spálených šancí začínala hala doutnat. Nakonec požár zalíváme dvěma kbelíky ve třetí periodě a vítězíme 5:2.

Zelenými poražení Žraloci si tedy v dalším utkání chtěli smlsnout na našich modrých plaváčcích. První třetina měla vyrovnaný průběh, na míčku jsme byli více a snad měli i mírnou optickou převahu. Žralokům se ale bohužel povedlo nás třikrát ochutnat, zatímco naše harpuny končily mimo jejich „stádo“. Když si na začátku druhé třetiny kousnuli počtvrté, tak by asi nikdo na naše přežití nevěřil. Až na celou lavičku. Tým šlapal střídání od střídání lépe a konečně se probrali také střelci. Před třetí třetinou nám sice stále schází tři góly (3:6), ale nechybí nám víra. Zdenda Bjaček v brance čaruje, již podruhé se trefuje Peťa Mešejda a 5 minut před koncem je to jen o gól. Kluci zapínají forsáž, štíří srdce bije naplno, na hřišti už hraje pouze jedno mužstvo. Probírá se i mohutně povzbuzující rodičovská ekipa s týmem Zelených. Čas se krátí a vyrovnání visí ve vzduchu. Minutu před koncem propuká na naší lavičce erupce radosti – je srovnáno. Super, bodík bude dobrej, brumlám si pod vousy. Kluci jsou ale nezastavitelní. Adam Paderta si 10 sekund před koncem bere za vlastní bránou míček, po manťáku obchází jednoho hráče a žene se mezi další dva na středu. V duchu si říkám, už neblbni Ádo a podrž to. Kdepak, z jeho střetu na kruhu vypadne přihrávka na levé křídlo a Páťa Schack střílí v čase 29:55 náš sedmý a vítězný gól (viz úvodní foto). V tu chvíli odlítá celá střídačka včetně trenérů třetí kosmickou na měsíc a mámy v hledišti utírají slzy, jako když v kině poprvé viděly Forresta. Sledujíce tu obrovskou vlnu emocí a radosti ve tvářích našich borců, jsme si my, trenéři, zase jednou řekli, že tohle je přesně to, proč to děláme …

Závěr turnaje patřil duelu ZelenýchBanes Soběslav. Zelenáči konečně nabili zásobníky ostrými náboji a k velmi líbivému a zábavnému florbalu přidali i kopec gólů, o které se podělily všechny tři lajny. Jedinou starostí trenérů bylo, aby kluci nepřizpůsobili tempo snaživému, leč pohybem pomalejšímu nováčkovi soutěže. Nezávislý pozorovatel by asi ani nepoznal, že u týmu došlo ke generační obměně a na úvod sezóny to bylo velmi působivé florbalové představení. Hoši, děkujem.

Nejužitečnějšími hráči byli kamarády zvoleni oba gólmani Kuba Čermák (neboli Čermy … a jak říká „píšu se s tvrdým Y“) a Zdenda Bjaček.

FBC Štíři ČB Modří–FBC Došwich Milevsko Panteři 0:12 (0:4, 0:2, 0:6)
FBC Štíři ČB Modří–FBC Došwich Milevsko Žraloci 7:6 (0:3, 3:3, 4:0)
FBC Štíři ČB Zelení–FBC Došwich Milevsko Žraloci 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
FBC Štíři ČB Zelení–Banes Florbal Soběslav 16:1 (6:0, 6:0, 4:1)