Rozhovor: B tým útočí na vítězství – Marek Fučík

Mužské Bčko má před sebou poslední 4 zápasy Regionální ligy mužů. Kolik bodů mají družstva na prvních 4 místech? 37, 36, 35 a 35. Naši muži jsou momentálně druzí za PKSC Okříšky. Je tedy více než zaděláno na infarktový závěr soutěže, který jsme dnes probrali s Markem Fučíkem.

Marku, příští víkend jedete hrát předposlední turnaj do Písku. Prvním vašim soupeřem bude Žďár nad Sázavou. Při pohledu na tabulku mne napadá, zda se zde můžeme bavit o povinném vítězství?
Ahoj, čekají nás poslední dva turnaje vleklé sezóny. Žďár neměl šťastný vstup do sezóny a náš první vzájemný zápas byl vcelku jednoznačný. Od poloviny sezóny hrají vyrovnané zápasy i s týmy z horní poloviny tabulky a naposledy porazili i nevyzpytatelné Okříšky. O jejich kvalitě tudíž nepochybuji a utkání rozhodně nepodceníme. V ohledu na boj o divizi se od nás čekají tři body.

Druhý zápas příští neděli odehrajete proti Jindřichovu Hradci, který vám v tabulce dýchá na záda a ztrácí pouze 1 bod. Půjde o klíčový zápas sezóny?
Všichni vědí, že utkání s Jindřichovým Hradcem bude klíčové. Bude to zápas se vším všudy, kvůli kterému florbal hrajeme a moc se těšíme. Pamatuji zápas 10 let zpět v žácích, že jsme s JH také hráli přímý souboj o titul. Tehdy jsme vyhráli 5:4. Věřím našemu týmu, že výhru zopakujeme.

Na posledním turnaji vám los přiřadil papírově slabší týmy. Kde se tedy rozhodne o celkovém pořadí v tabulce?
Poslední turnaj nás nečeká nic jednoduchého. Los nám přidělil Pelhřimov B, jejich áčku skončila sezóna a budou silní. Určitě mohou do bojů o prvenství hodně promluvit, jelikož hrají i s Hradcem a Pískem. S jednobodovým náskokem to máme stále ve vlastních rukou, takže každý zápas bude důležitý.