Rozhovor: Barbora Čížková připravuje fanzónu při MS

Z informací od Českého florbalu je cítit, že závěr letošního MS ve florbale bude velká událost. Kromě pražské O2 Areny, kde se mistrovství odehraje, budou na 4 poslední dny šampionátu k dispozici fanzóny ve velkých městech po České republice. Přípravy té českobudějovické organizuje Barbora Čížková, kterou jsme vyzpovídali, abychom se dozvěděli, co všechno fanzóna nabídne.

Báro, kde v Českých Budějovicích fanzónu najdeme a kdy otevře své brány široké veřejnosti?
Kdo se do Prahy nechystá, bude mít možnost sledovat MS ve florbale od čtvrtka 6. 12. do neděle 9.12. přímo v centru Českých Budějovic. Fanzóna totiž bude stát přímo na Sokolském ostrově.

Bude fan zóna fungovat non stop nebo pouze při zápasech na florbalovém MS?
Oficiální zahájení fungování fanzóny proběhne ve čtvrtek 6. 12. přibližně v 19:00. Fanzóna bude mít „otevřeno“ podle tohoto rozvrhu:
čtvrtek 6. 12. – 15:00 – 22:00
pátek 7. 12. – 14:00 – 22:00
sobota 8. 12. – 12:00 – 22:00
neděle 9. 12. – 9:00 – 19:00

Na co všechno se uvnitř mohou příchozí těšit?
Všichni sportovní fanoušci budou moci sledovat vyvrcholení šampionátu a za vůně palačinek a svařáku spolu s přáteli a rodinami fandit světovému florbalu. Kromě sledování samotných utkání je připraven doprovodný program a soutěže, součástí florbalového městečka bude kryté hřiště, kde si mohou zahrát nejen děti. Pořadatelé doporučují přinést svou hokejku, možnost půjčení bude ovšem také. Populární jistě bude fotokoutek, který se ponese ve florbalovo-vánočním duchu.

V případě účasti českého týmu ve vyřazovacích bojích, budou na zápasy Čechů připravené nějaké speciality?
Vzhledem k tomu, že ještě nevíme, kdy a zda vůbec budou Češi ve vyřazovacích bojích hrát, tak žádnou specialitu, na kterou bych teď mohla fanoušky nalákat nemáme. Já ale pevně doufám, že se tam naši kluci dostanou a speciální bude právě atmosféra, kterou při zápase českého nároďáku ve fanzóně vytvoří fanoušci.