Rozhovor: David Camrda – dorostenci o víkendu doma

David Camrda pochází z Jindřichova Hradce, je mu teprve 16 let, ale už má za sebou první přestup. A o víkendu se spolu s celým týmem dorostenců představí na domácí půdě.

Davide, pocházíš z Jindřichova Hradce, přesto už v 16 letech za sebou máš první přestup. Jak se to stalo, že teď hraješ za Štíry a kam až bys to chtěl v kariéře dotáhnout?
No tak hlavní věc, kvůli které jsem přestoupil do Štírů, byla 1. liga dorostenců, ze které jsme minulý rok s Hradcem sestoupili. Dalším důvodem byla i škola, protože jsem na střední tady v Českých Budějovicích. Ve své kariéře bych to chtěl dotáhnout alespoň do Štírského áčka.

Minulý domácí turnaj se Vám moc nepovedl. Co jste před tím nadcházejícím pilovali nejvíc?
Na minulém turnaji jsme se báli hrát odvážně a pořád jsme hráli za naší brankou místo toho, abychom šli s míčkem dopředu. Na tohle jsme se zaměřili asi nejvíce, aby se to neopakovalo, a také trénujeme hru na středu hřiště.

Na jaké soupeře se můžou diváci těšit?
V neděli od 10 hodin nás čeká FbC Sokol Předměřice a druhý zápas hrajeme od 14:30 se Spartakem Pelhřimov. Chtěl bych pozvat co nejvíce diváků, aby nám přišli zafandit a pomoct nám k vítězstvím.