Rozhovor: Do Prahy si jedeme pro 9 bodů, říká Adam Šimonek

Štírům vozíčkářům začíná florbalová extraliga! O nadcházejícím víkendu se vydají na první ligové kolo do Prahy. Podrobnosti o tom, jak je tým připraven a s kým se v Praze utká jsme zjišťovali u Adama Šimonka.

Adame, tak koho vlastně na prvním ligovém turnaji vyzvete?

V sobotu máme na programu 2 zápasy. Nejdříve se utkáme s týmem Mostu. Ve druhém zápase už se na nás určitě těší pražský Tatran Střešovice. V poslední době jsme spolu hráli 2 důležitá utkání – finále play-off v květnu, kde jsme zvítězili a potom v létě při turnaji Prague Wheel Open, kde Tatran dlouho vedl, ale nakonec jsme skóre srovnali. Myslím, že tenhle zápas bude hodně vyhecovaný a divácky zajímavý.

A co je na programu v neděli?

V neděli potom sehrajeme už jenom jedno utkání s polským Sosnovcem, který minulý ročník vynechal a je pro nás trochu neznámou, v jaké sestavě se letos budou účastnit.

Jak jste se na první ligové kolo připravovali?

Připravujeme se od konce srpna a žádnou specialitu jsme sice nevymýšleli, ale jedna změna se přes léto přece jenom udála. Tréninky mají od letoška nově na starosti Míša Sýkorová a Tomáš David. A musím říct, že se do nás pustili hned pěkně zostra. 😊

Troufneš si odhadnout, jak to v Praze dopadne? Nějaký tip na výsledek?

Konkrétní tip bohužel nemám, ale rozhodně si do Prahy jedeme pro 9 bodů!