Rozhovor: Dojmy ze soustředění Nikoly Malátové

Nikola Malátová se zúčastnila dvou týdnů soustředění v Horní Stropnici. Příští rok se ujme týmu elévek, ale tentorkát se s námi podělila o pár dojmů ze štířího soustředění.

Jaká byla tvoje funkce na soustředění, co jsi měla na starosti a s jakými kategoriemi jsi pracovala?
Ahoj všem, jako trenérka jsem se zúčastnila dvou soustředění, první bylo soustředění elévů, druhé bylo holčičí. Každé soustředění mělo něco do sebe, každé bylo něčím jiné. Na soustředění elévů jsem s klukama pilovala především hru, u holek jsme se soustředili hlavně na fyzičku.

Jak moc tě soustředění unavilo?
Doufám, že více soustředění unavilo hráče než mě . Jelikož jsem na první soustředění přijela později kvůli zkoušce, tak jsem to první brala jako odpočinek, druhé jsem z části odmakala s holkama. Ale obě jsem si velice užila.

Dělali jste spíš fyzickou přípravu nebo jste pracovali i s hokejkou a míčkem?
Určitě jsme pilovali obojí, ale jak už jsem říkala předtím, s každou kategorií jsme trénovali více něco jiného. Byla by chyba trénovat jen jedno. U holek byly nejdůležitější sprinty, u dětí co nejvíc být na hokejce.

Co máš v plánu na zbytek léta a jaké jsou tvoje cíle v příští sezóně?
Moje letošní léto není tak zajímavé, jelikož se musím ještě učit na zkoušku, která mi nevyšla. Ale když se budeme bavit o příští sezóně, tak mě čeká novinka, protože od příští sezóny budu trénovat elévky, takže se určitě s holkama budeme snažit vyhrát co nejvíce zápasů, ale hlavně získat co nejvíce zkušeností do dalších sezón.