Rozhovor: Dorostenci zahajují sezónu

Štíři dorostenci zahájí v neděli letošní sezónu. Na jejich cíle a informace o soupeři jsme se zeptali přímo jejich trenéra Jakuba Džangyho Junga.

Jakým stylem hry byste se letos chtěli prezentovat?
Vyhrát se dá mnoha způsoby, dokonce i když hrajete špatně. Naše hra by ale měla být i hezká podívaná. Důraz bude kladen hlavně na to, aby se kluci naučili hrát spolu a zároveň využívali své silné stránky. Aby na hřišti byla pětice spolupracujících hráčů, a nikoliv pět hráčů jednotlivců. Zní to jednoduše, ale v praxi se s tím pořád pereme. V tomto ohledu jsem ale trpělivý.

Jaké jsou cíle pro dorostence v letošní sezóně?
Odpověď na tuto otázku částečně souvisí s tou předchozí. Před sezonou jsme si nastavili 4 rozvojové cíle, kterých se bez ohledu na výsledky v utkáních budeme v tréninkovém procesu držet. Tyto cíle si vybrali kluci sami. Příjemně mě překvapila samostatnost a zodpovědnost, s jakou k tomu kluci přistoupili. Tím největším cílem samozřejmě ale zůstává, aby florbal kluky bavil, přinášel jim radost a spokojenost. V týmu jsou šikovní sportovci a skvělí kluci, kteří na sobě chtějí pracovat a jsou jistě příslibem do budoucna. Jsem velmi rád, že s nimi mohu spolupracovat a zatím si to moc užívám.

S kým hrajete první kolo a jaké jsou vaše šance?
V úvodním utkání nás čeká Milevsko a Okříšky. Kluci šli za poslední dva týdny herně nahoru, tak se moc těšíme až sezona odstartuje. Dokud budeme v týmu všichni, jak se říká na stejné vlně, tak o naše šance strach nemám.