Rozhovor: Dvoustovkový Václav Staněk

Václav Staněk je dlouholetá opora A týmu, která svůj dvoustý zápas odehrála ještě v základní části proti Brnu. Nyní už se ale pilně chystá na play-off, které Štíři začnou již o tomto víkendu právě v Brně.

Václave, základní část jste zakončili dvěma vysokými porážkami, nejdříve s Brnem a poté v Chomutově. Ovlivnilo to mančaft nějak před playoff?
Věřím, že nikoliv. Před Brnem jsme měli play-off již jisté, takže jsme si šli zápas užít a trochu oťukat nejpravděpodobnějšího soupeře pro čtvrtfinále. V Chomutově zase dostali šanci hráči, kteří toho letos moc nenahráli, hráči záložních týmů a nováčci. To si vybralo svou daň. Nicméně do play-off jdeme s dobrou náladou a s tím, že nemáme co ztratit a chceme postoupit.

U zápasu proti Brnu ještě chvíli zůstaneme. Ty jsi v něm totiž nastoupil do svého 200. utkání. Jaké to je hrát zápas s číslovkou 200 před vlastními fanoušky?
Neskutečně jsem si to užil. Jsem moc rád, že to vyšlo právě na poslední zápas základní části a proti tak kvalitnímu soupeři. Nehrajeme tolik zápasů jako třeba hokejisté, proto je 200 zápasů v lize opravdu vysoké číslo, na které jsem opravdu pyšný. Z jiných měst moc dobře víme, že naši fanoušci jsou jedni z nejlepších v republice, proto budu na tento zápas opravdu dlouho vzpomínat.

O víkendu jedete do Brna na zápasy čtvrtfinále play-off. Řešili jste nějakou konkrétní taktiku a kolik vítězství plánujete přivézt?
My jsme se takticky připravovali především na útočnou sílu Brna, potřebujeme, aby nám to v obraně klapalo. V Brně to bude boj, ale minimálně jednu výhru určitě dovezeme. 🙂