Rozhovor: DžanGy hodnotí MČR starších žáků

Štíři starší žáci obsadili na MČR 11. místo. Jak turnaj probíhal a zda bylo v silách našich borců uhrát lepší umístění? To vám prozradí přímo jejich trenér Jakub Jung.

Kubo, odjeli jste na turnaj v „plné palbě“ nebo někdo musel ze zdravotních důvodů zůstat doma?
Ahoj, na turnaj jsme odjeli kompletní. Během turnaje nám ale dva hráči odjeli. Důvodem byl školní výlet, respektive dovolená v zahraničí.

Popsal bys průběh turnaje?
Všechny zápasy, které jsme na turnaji odehráli, byly velmi těžké. Největší problémy jsme měli s rychlostí, důrazem a takovou “zdravou agresivitou” soupeřů. Na podobná utkání jsme z naší soutěže nebyli zvyklí, a proto jsme se s tím na turnaji jen těžko vyrovnávali.

Kdyby ti někdo před turnajem řekl, že budete jedenáctí, co by sis myslel?
Upřímně, na výsledky jsem vůbec nemyslel. Jediné, na co jsem byl zvědavý bylo, jak obstojíme v konkurenci top 12 týmů co se herního projevu týče. Jsem rád, že nám utkání ukázala, jakým směrem se žákovský florbal ubírá. Pro nás jsou to super zkušenosti, které zúročíme v tréninkovém procesu v sezoně 2019/2020. Čekají nás nové výzvy. A jestli bychom skončili jedenáctí, dvanáctí nebo třeba šestí by v konečném důsledku nic nezměnilo.

Jsi spokojený s tím, jak družstvo celý rok pracovalo?
Ano. Spokojený jsem. Pravidelně jsme dokázali do zápasů přenášet prvky z tréninků, což považuji za úspěch. Na druhé straně nás možná někdy uspokojily výsledky z turnajů. V příští sezoně budeme pracovat v rámci možností ještě tvrději.