Rozhovor: Ivan Nestával je připraven na play off!

U pomyslného mikrofonu štíří redakce je dnes Ivan Nestával. Stabilní člen základní sestavy týmu vozíčkářů, kterému se na posledním velkém turnaji, kterým bylo v únoru Malmö Open, podařilo dostat do All-Star pětky turnaje. Spolu se svými spoluhráči už vyhlíží play-off, které odstartuje již zítra, tedy v pátek 10. 5. 2019!

Ivane, na posledním ligovém turnaji v Plzni vás porazil Tatran Střešovice, 3. celek po základní části. Pro vás to byla letošní první porážka. Čím to bylo a může to znamenat pokles formy před play-off?
Upřímně ani moc nevím, čím byla způsobená naše porážka, na nějaké fatální chyby jsem nepřišel, každý protihráč přesně věděl, co hrát a hrál to dobře. Když to shrnu dělali jsme zbytečné chyby, Tatran byl v tomto zápase lepší než my. Pokles formy před play-off nevidím, ne každý zápas vyjde podle představ, navíc jednou ta naše porážka přijít musela a jsem rád, že přišla v základní skupině a ne v play-off.

Je marodka ukázkově vyprázdněná nebo někdo bude na tomto důležitém turnaji chybět?
Marodka nás bohužel připravila o jednoho hráče, snad se k němu nikdo nepřidá a bojovat o prvenství odjedeme ve velkém počtu.

Díky 1. místu po základní části postupujete rovnou do semifinále, kde se s vámi utká čtvrtfinálový vítěz s nejhorším umístěním po základní části. V úvahu připadají Ostrava, Brno nebo společný tým Mostu a Jánských lázní. Kdo by ti nejvíce vyhovoval v semifinále?
Nejraději bych se v semifinále utkal s Ostravou, v tabulce jsou z uvedených týmů nejvýše umístěni, což by mělo znamenat vyrovnanější a pro diváky atraktivnější zápas.

Play off se odehraje v Kutné Hoře, kde nesídlí žádný z extraligových týmů. Mnoho hráčů v hale nikdy nehrálo. Myslíš, že tohle může mít vliv na jejich výkon?
Myslím, že všichni hráči jsou natolik zkušení a profesionální, aby se nenechali rozhodit neznámým prostředím a podali dobré výkony.

Závěrečná otázka – koho tipuješ na mistra ligy?
Samozřejmě věřím našemu týmu, ale zároveň musím říct, že pražský ComAp je v letošní sezoně ve výborné formě.