Rozhovor: Jakub Jung se zúčastní Kempu talentované mládeže

Jakub Jung, kterému málokdo řekne jinak než Džangy, byl pozván na Kemp talentované mládeže. V příštím ročníku bude trénovat dorost, starší žáky a regionální výběry dorostenek. Na detailní informace jsme se zeptali přímo jeho.

O jaký kemp vlastně jde? Kdo ho organizuje, pro koho je určený a kdo tam trénuje?
Kemp talentované mládeže je vyvrcholením práce s regionálními a krajskými výběry a zajišťuje seznámení hráčů s nároky pro nominaci do reprezentace juniorek ČR – de facto jsou nominovány hráčky, které jsou dlouhodobě sledovány a mají potenciál se stát budoucími reprezentantkami. Řekněme, že jsou to naděje českého florbalu. Celou akci organizuje Český florbal. Přijedou trenéři například z Bohemky, Liberce ale i finští trenéři z klubu Era Viikingit. Vše pod taktovkou trenérského týmu reprezentace juniorek. A mezi nimi letos budu i já

Jak se ti podařilo dostat tam pozvánku?
Jednoduše řečeno – lidem zodpovědným za složení trenérského týmu má přítomnost v nějakém ohledu dávala smysl. Přesné důvody neznám. Každopádně jsem za to vděčný a moc se těším. Je to pro mě odměna za úsilí, které jsem florbalu v letošní sezoně věnoval. Možná pomohlo i překvapivé stříbrné umístění na turnaji regionálních výběrů. To byl ale kolektivní úspěch a žádné individuální zásluhy si nepřipisuji.

Co plánuješ dělat v létě?
Červenec budu mít plný florbalu – soustředění, Prague games a výše zmíněný kemp. Během srpna si plánuji od děravého míčku trochu odpočinout. Před další sezonou, na kterou se ale strašně těším, to bude potřeba. Odpočinek ale bude i aktivní, plánuji vyjet třeba do Rakouska na hory. Zároveň bych se rád věnoval přátelům, na které bohužel během sezony nemám tolik času, kolik by si zasloužili.