Rozhovor: Jan Herman aktuálně z PWO

Štíři vozíčkáři mají za sebou první hrací den každoročního mezinárodního turnaje Prague Wheel Open. Zatím si připsali jednu porážku, remízu a den zakončili vítězstvím nad pražským Tatranem Střešovice. S obráncem Honzou Hermanem jsme rozebrali některé turnajové záležitosti.

Honzo, již pár dnů panuje velké horko, jak se ti v něm dnes hrálo a jak se s tím srovnáváte?
Máš pravdu, na hale dnes bylo opravdu horko. Na druhou stranu na PWO jezdíme každý rok ve stejném termínu a počasí je velmi podobné předchozím ročníkům. Samozřejmě dodržujeme pitný režim, střídáme se, aby se na hřišti nikdo neuvařil a mezi zápasy se snažíme co nejvíce zrelaxovat.

Na turnaj s vámi nemohl odjet ani jeden z brankářů a na pozici golmana tak musel zaskočit Zdeněk Čížek. Jak se Zdenkovi podařilo tento výpadek v sestavě zalepit?
Jedná se o největší turnaj v Evropě a pro nás je to po domácí soutěži největší vrchol sezóny, takže to bylo nemilé zjištění, že sem pojedeme bez jedněch z nejdůležitějších článků sestavy. Ale musím říct, že Zdeněk, který se vrátil po vleklé zdravotní absenci a v bráně nikdy nechytal, předvedl neskutečné výkony. V prvním zápase na něm bylo vidět, že se se svou rolí trochu sžívá, ale od druhého zápasu se z mého pohledu cítil jako ryba ve vodě a několikrát nás v zápasech podržel.

Museli jste kvůli tomu udělat nějaké změny v taktice?
Samozřejmě se snažíme Zdeňkovi jeho práci co nejvíce usnadnit, takže možná hrajeme trochu více dozadu, aby na něj šlo co nejméně střel.

Loni se vám tento turnaj podařilo vyhrát. Jak bys zhodnotil šance na obhajobu?
Bude to hodně těžké, šanci samozřejmě máme, ta je tam vždycky, ale nemyslím si, že letos patříme k favoritům. Absentují nám hráči na všech postech, jak již zmínění brankáři, tak i obránci a útočníci. Naštěstí máme dost široký kádr, na hřišti tak stráví více času hráči, kteří třeba v lize tolik prostoru nedostávají. Budeme se muset hodně snažit, ale rozhodně se o to popereme a dáme do toho všechno.