Rozhovor: Jan Králík, nastávající člen KLM klubu

7. září dal Jan Králík svůj 100. gól v dresu Štírů a díky tomu bude před nedělním zápasem s Litvínovem uveden do klubu KLM. S Honzou jsme probrali dosavadní průběh 1. ligy i to, jak se těší, až se bude moct do vybrané společnosti KLM klubu přidat.

Sledoval jsi statistiku svých gólů a věděl před zápasem, že bys ten stý gól mohl vstřelit nebo to pro tebe bylo překvapení?
Abych pravdu řekl, tak jsem statistiky vůbec nesledoval, ale z okolí jsem věděl, že pokud se alespoň jednou v sezóně trefím, budu mít 100 gólů v dresu Štírů. Měl jsem velkou radost, že se to povedlo hned v prvním zápase. Přestože se mi povedlo dosáhnout 100 gólů, tak z toho bohužel nebyly žádné body na konci zápasu pro Štíry, a to bylo o moc důležitější než můj osobní úspěch.

Při nedělním zápase ti bude předán diplom a budeš uveden do klubu KLM. Co to pro tebe znamená a jak se na tuto událost těšíš?
O tom, že budu uveden před nedělním zápasem do KLM slyším teď poprvé, je to milá zpráva a pro mě je to motivace do další práce a hlavně velice hezký návrat po těch několika letech zpět do Českých Budějovic. Vždy se těším na zápas v domácím prostředí a skutečnost, že budu uveden do KLM moje těšení jen násobí.

Při našem posledním společném rozhovoru jsi říkal, že budeš s týmem chtít ukázat, že do první ligy patříte. Jak se vám to zatím daří a je první liga náročná tak, jak jste očekávali?
První liga se od našeho posledního působení dost změnila. Týmy jsou kvalitnější, hráči mají vynikající kvalitu. Pro nás jako nováčka v soutěži je důležité sbírat zkušenosti v každém zápase a snažit se překvapovat lepší soupeře. Myslím si, že vstup do soutěže se nám vydařil, je jasné, že některé zápasy jsme mohli odehrát lépe, ale když se podívám na tabulku a počet bodů, jsem spokojený. Na druhou stranu neříkám, že je teď čas si říct, jak to šlape a přestat pracovat. V první lize je velice silná konkurence kvalitních a zkušených týmů a my musíme pokračovat v tvrdé práci a jít si za svým cílem, což je udržet první ligu pro nadcházející sezónu.

V neděli hrajete doma proti Litvínovu. Jaký soupeř to je a věříte si na vítězství?
Proti Litvínovu jsem odehrál spoustu utkání a musím říct, že je to velice nepříjemný soupeř. Hraje velice důrazně, má kvalitní hráče do zakončení. Budeme bojovat o každý metr hřiště, abychom udrželi všechny body doma. Věřím, že v neděli dorazí hodně diváků a společně s nimi Bivoje porazíme!