Rozhovor: Jan Králík o letní přípravě a nadcházející sezóně

Nová posila A týmu a trenér štíří juniorky Jan Králík se rozpovídal o jeho plánech s juniory a také o zranění, s kterým se aktuálně potýká.

Jak to vypadá s tvým zraněním? Uvidíme tě hned v prvním utkání příštího ročníku 1. ligy?
Mé zranění je poměrně vážné, o tom není pochyb, ale dle všech konzultací s lékaři a odborníky můžu nakonec říct, že jsem měl štěstí. Mám přetržený vnitřní postranní vaz v koleni, ale menisky jsou v pořádku a všechny ostatní vazy také. Letní turnaj v České Lípě for fun moc fun nebyl, ale stalo se a musím jít dál. Chtěl bych být optimista a říct, že se hned v prvním kole na hřišti ukážu, ale jelikož vím, že rehabilitaci nejde uchvátat a já bych se chtěl vrátit v pořádku a na celou sezónu, tak reálně říkám, že sezóna pro mě začne určitě později. Těžko hádat, jestli o měsíc nebo tři. Už je mi 30 a je potřeba rehabilitaci dát víc času a hlavně úsilí, aby se člověk hned nezranil. Osobně bych to viděl, že se na hřišti ve 100% formě ukážu až příští rok.

Jsi trenérem juniorů. Jak bude vypadat letní příprava?
Myslím, že jsem měl možnost vidět letní přípravy z jiného pohledu a v několika různých soutěžích a chtěl bych ji udělat diametrálně odlišnou, než jak bylo zvykem dříve. Chtěl bych mnohem víc apelovat na to, aby junioři měli mnohem více silových tréninků, aby pro ně nebyl pak tak složitý přechod do mužů. Dále bych chtěl použít nové trendy, co se florbalu týká, a do letní přípravy zařadit mnohem více tréninků v hale s hokejkou. Suchá příprava je dobrá, ale jak ji můžou hráči využít, když 2-3 měsíce neměli hokejku v ruce? To je důvod, proč chci, aby hned od začátku byli na hokejce.

Jaké jsou tvé cíle, s Ačkem i s juniory, v příští sezóně?
Moje cíle se teď malinko pozměnily díky zranění. Takže osobní cíl je vrátit se v plné síle a co nejvíce pomoct týmu. Ne brzo, ale hlavně fit. Co se první ligy mužů týká, myslím, že tím, že nám v podstatě spadla do klína, je potřeba si uvědomit, že o to víc budeme muset ukázat, že tam patříme a že si ji zasloužíme. Výsledkově bych byl rád, kdybychom se vyhnuli play down, což bude náročné, ale ne nemožné! Co se juniorů týká, neznám soutěž a nevím co od ní očekávat. Chtěl bych kluky co nejlépe připravit na novou sezónu, složit solidní tým, který bude fungovat, a hlavně vychovat a udržet nadějné mladé hráče do dalších sezon pro A tým.