Rozhovor: Jiří Dědič o letošních výkonech mlžů

Závěr roku se blíží a nad průběhem letošní sezóny z mlžího pohledu trochu zabilancoval jejich trenér Jirka Dědič. Jak by si Jirka představoval ideální vánoční trénink? Čtěte v článku a nezapomeňte přijít kluky o víkendu podpořit!

Kolik už toho máte letos odehráno a jak se vám dařilo?
Zdravím všechny fandy naší mlží bandy. Letošní sezóna rozdělila Jihočeskou ligu mladších žáků do čtyřech výkonnostních košů a je to bezesporu novinka, ze které máme všichni radost. Ubylo zápasů s dvoucifernými výsledky a jak Zelení, tak Modří sehráli v dosavadních 4 kolech soutěže 12 kvalitních utkání s vyrovnanými soupeři, ve kterých museli hrát koncentrovaně a naplno od první do poslední vteřiny. Samozřejmě těžíme z faktu, že oproti jiným regionálním klubům máme velmi širokou základnu a nedělá nám problém postavit v každém týmu tři lajny pro florbal zapálených kluků. Nicméně herní projev našich mlžů naznačuje, že klub jde v práci s dětmi dlouhodobě správným směrem. Zatímco Zelení se, víceméně dle očekávání, od začátku sezóny bez větších problémů drží svými výkony v prvním koši, Modří si svou hrou a setrváváním v koši druhém pro nás připravili velmi příjemné překvapení. Řekl bych, že kluci mají i dobrou partu, na tréninku i na turnajích je vždycky prostor i na nějakou srandu, takže zatím vládne spokojenost.

Na čem s klukama v tomhle období v tréninku pracujete?
Máme roční tréninkový plán, ale jak se florbal se vyvíjí a my s ním, tak ho průběžně upravujeme. Děje se tak na základě specifik aktuálních ročníků nebo poznatků ze školení a zejména z letních turnajů, kdy v republikové, popř. mezinárodní konfrontaci vidíme, kde nás tlačí bota. Proto jsme se letos v prvním tréninkovém cyklu více a déle věnovali základním dovednostem na míčku (…v polovině sezóny se k nim opět vrátíme) a činnosti 1 na 1. Pak jsme měli fázi zaměřenou na přihrávku a nyní jedeme různá cvičení na situace 2 na 1. To jsou nosné prvky jednotlivých cyklů, nicméně se snažíme většinu cvičení zakončovat střelbou a také každý trénink obohatit hrou, popřípadě minihrou na rozvoj myšlení, reakce atd. Samozřejmě nezapomínáme ani na vylepšování kondice a koordinace.

Je v plánu nějaký tématický vánoční trénink?
Jakože by si trenéři pořádně narvali břicha, převlékli se za Santy a nechali se klukama tahat po Hodějcích na saních? Vlastně když nad tím přemýšlím, tak to není úplně špatný nápad😊. Kdepak, nic extra nechystáme. Hrajeme ještě o zlaté neděli, tak pouze klukům ulevíme poslední trénink od venkovního výběhu a budeme celý hrát.

Kdy se představíte v domácím prostředí?
Jak už jsem naznačil výše, tak poslední turnajové kolo v tomto roce odehrajeme s oběma týmy 22. 12. a právě doma ve sportovce, kam bych chtěl všechny rodiče a fanoušky pozvat.

Závěrem bych rád poděkoval kolegům z našeho trenérského kvarteta Danu Drobišovi, Pavlu Koubovi a Martinu Vašíčkovi za skvělou spolupráci, klubu za perfektní zázemí a v neposlední řadě i klukům za jejich úsilí a radost, kterou nám a svým rodičům na hřišti přináší. Přeji všem klidné svátky a mnoho zdraví, štěstí a veselí v roce 2020.