Rozhovor: Kapitán juniorů David Přech

Letošním kapitánem juniorů je David Přech. Nenašli jsme tedy nikoho povolanějšího, aby poreferoval o systému juniorské soutěže. David taky rozebral v čem jsou silné a slabé stránky jejich týmu a zve Vás všechny do sportovní haly už tuto sobotu!

Jaký systém soutěže letos platí v juniorské lize?
Na začátku sezóny, v září, se hrála kvalifikace, což bylo několik skupin po čtyřech týmech. Hrálo se 6 zápasů, tedy každý s každým dvakrát, a první dva týmy postoupili do první skupiny KB ligy a druhé dva týmy do druhé skupiny KB ligy, ve které jsme my. Ta první skupina je jedna a je v ní 12 týmů a ta druhá skupina je rozdělená ještě na dvě podskupiny: východ a západ. Nás bohužel po tom, co se FBŠ Jihlava odhlásili ze soutěže, dali do té východní části druhé skupiny, jakožto nejbližší další město k východu, alespoň tedy podle komise soutěže… V naší východní skupině je 8 týmů a pro nás to je docela cestování. Máme tam týmy z Moravy, Slezska a Královéhradeckého kraje. Nejbližší tým je Jindřichův Hradec. V základní části se utkáme s každým dvakrát až na Jindřichův Hradec, Náchod a Hradec Králové, se kterými se utkáme čtyřikrát. Do play-off postupuje prvních šest týmů v tabulce.

Co Vás jako družstvo nejvíce trápí?
Ze začátku sezóny to byla hlavně produktivita a koncovka. Nedokázali jsme dávat tolik gólů na to, kolik jsme měli střel a mnohdy jsme stříleli mimo bránu. To se ale postupem času zlepšuje a teď to není takový problém, i když by to mělo být ještě lepší. Aktuálně náš největší problém jsou třetí třetiny zápasů. Krásný příklad byl zápas s Black Angels v kvalifikaci, kde jsme soupeře tlačili a bránili 45 minut herního času a většinu zápasu vedli o tři branky. A ve třetí třetině přišla nervozita, zbrklost, zmatek a soupeř také hodně zabral, a nakonec jsme utkání prohráli. Od té doby se to zlepšuje, ale pořád jsou ty třetí třetiny takové vyhrocené a zmatečné. Občas nám pomůže náš brankář, který to všechno parádně vychytá, a nakonec všechny tři body bereme my. Často je to tím, že se soupeřovu tempu po vyhrané první třetině přizpůsobíme a soupeř poté zabere a my s tím máme problém.

Co Vám naopak nejvíce jde?
Hra v útočném pásmu, když soupeře zamkneme. Blokování střel a to, že většina našich hráčů je na tom po fyzické stránce dobře. Poté je fakt, že ať je skóre jakkoliv, tak celý tým pořád maká a bojuje, a i když třeba prohráváme a skóre vzhledově vypadá, že je zápas ztracený, tak celý náš tým maká a bojuje až do konce a vždy se snažíme soupeře herně a výsledkově dohnat a se zápasem ještě něco udělat (například zápas s Brnem).

Kdy se představíte v domácím prostředí?
Tuto sobotu hrajeme na domácí palubovce ve Sportovní hale od 19:00 se Slovanem Jindřichův Hradec. Určitě bych chtěl všechny diváky pozvat, aby nás přišli podpořit. Potom hrajeme doma o víkendech téměř celý prosinec.