Rozhovor: Kondiční trenér žen Štěpán Procházka

Náš miniseriál rozhovorů s kondičními trenéry dnes pokračuje se Štěpánem Procházkou v hlavní roli. Štěpán je kondiční trenér žen, ale jeho působištěm není pouze florbal, věnuje se mnoha sportům. V článku mimo jiné zjistíte, co bude podle Štěpána pro hráčky pravděpodobně nejtěžší v letní přípravě.

Štěpáne, jak dlouho u našich žen působíš?
U štírů budu již třetí sezónu a u žen jako kondiční trenér druhou sezónu.

U jakých týmů jsi dělal kondičního trenéra předtím?
Trénoval jsem a stále trénuji u několika sportovních oddílů, kde tréninky zahrnují i kondiční přípravu. Pozici kondičního trenéra jsem poprvé zastal až u žen Štírů.

U kterých sportů se ještě pohybuješ?
Dělám ještě hokej, gymnastiku, hokejbal, v zimě lyžování a v létě kolečkové brusle. U všeho funguji jako trenér, u hokejbalu ještě navíc jako hráč. Rekreačně pak samozřejmě dělám spoustu sportů.

Je nějaký rozdíl v kondiční přípravě mužů a žen?
Příprava žen je oproti přípravě můžu o něco více náročná. S hráčkami musíme více pracovat a dělat tréninky na míru, aby se nám nesložily. Všechno je to také o komunikaci, která je pro nás stejně důležitá jako vyvážená tréninková jednotka.

Jak holky snášejí tvé tréninkové metody?
Myslím si, že hráčky jsou již na mé trenérské metody zvyklé a zvládají je dobře. Dříve jsme měli nějaké neshody, co se tréninků týče, ale teď už je to v pořádku. (doufám) 😊

Setkáváš se hodně s odmlouváním?
S odmlouváním úplně ne. Možná se holkám někdy nechce a mračí se na mě, ale určitě to není tak, že by mně nebo ostatním odmlouvaly.

Co bude pro hráčky to nejtěžší v letošní letní přípravě?
Je obtížné říct, co bude nejtěžší, jelikož každé hráčce vyhovuje a vadí něco jiného. Pravděpodobně nejtěžší pro hráčky bude posilování středu těla a trénování výbušnosti.

Jaké jsou tvoje plány na léto?
Mé osobní plány na léto zahrnují účast na soustředění žen, přípravu na maturitu, brigádu a také přípravu tréninků pro ženy Štírů a dalších oddílů, které trénuji.