Rozhovor: Lodivod dorostenců vyzpovídán po posledním turnaji sezóny

Jakub Džangy Jung, trenér dorostenců, který si v letošní sezóně také vyzkoušel vyhrát Malmö Open s týmem vozíčkářů. O víkendu s jeho týmem dorostenců odehráli poslední turnaj sezóny, kterou zakončili na 6. místě a Kuba se pustil do hodnocení.

Jak hodnotíš uplynulou sezonu?
Na samotném začátku sezony jsme s klukama sestavili týmovou filozofii, podle které jsme chtěli během letošního ročníku hrát. Cílem bylo dát naší hře myšlenku. Hned po prvním turnaji jsem věděl, že nás čeká hromada práce. Bez ohledu na výsledky v utkáních jsme si šli stále za svým. Měli jsme jasné rozvojové cíle a tyto prvky jsme postupně přenášeli do zápasů, což považuji za klíčové.

Považuješ 6. místo za úspěch?
Před sezonou jsem tak nějak tajně doufal, že bychom mohli být do 4. místa a nakouknout do play off. Zpětně můžu říct, že to bylo poměrně daleko. Přesto je 6. místo nejlepší umístění od postupu Štírů do 1. ligy dorostenců. Jako úspěch považuji to, že v druhé části sezony jsme byli schopni hrát odvážný a aktivní florbal s týmy ze špičky tabulky. Naše hra měla progres a z toho jsem měl pochopitelně obrovskou radost. Uvědomuji si, že hráči nejsou v zajetí kategorie dorostenců, proto za úspěch rovněž považuji, že řada hráčů získala správné návyky, na kterých budou v budoucnu stavět.

Je v plánu nějaká týmová oslava nebo to řešíte individuálně?
Asi něco proběhne. 😊 Kluci si to zaslouží. Tímto bych klukům chtěl poděkovat za jejich přístup během celé sezony. Bez poctivosti, pozornosti a píle bychom ničeho nedokázali. Zažili jsme asi všechno, od vítězství k porážkám, přes radost a zklamání. Sport je o emocích. Ten pocit, když jsem přišel po posledním utkání do šatny, kde panovalo hrobové ticho a hráči se topili v myšlenkách o konci sezony byl smutný, ale krásný zároveň.