Rozhovor: Michal Kudláček a jeho A tým mužů se chystají na poslední zápas sezóny

Již za hodinu vyběhnou muži do poslední zápasu tohoto roku proti Ostravě! Na rychlo jsme před zápasem vyzpovídali kapitána Michala Kudláčka.

Při našem posledním rozhovoru v září jsi říkal, že Vás čeká nejnáročnější sezóna za dlouhá léta. Je tomu opravdu tak, nebo je 1. liga nakonec přece jen o trochu snesitelnější?
Ahoj, liga je skutečně náročná, nejen herně ale i v systému tabulky – v každém zapase jde o důležité body, není možný polevit nebo snad něco vypustit, hraje více tymu, sledovanost je vyšší atd. Prakticky od začátku sezony se pohybujeme na hranici play off a jakýkoli bod v tabulce s pořadím pohne. Oproti tomu loni v NFL byla situace od prosince skoro rozhodnutá, bylo zřejmý, že si vyřazovací souboje zahrajeme. Letos bude až do konce února probíhat boj o první devítku. Na tempo první ligy a na tlak s tím spojeny jsme si ale postupem už navykli.

Zítra od 13:30 ve Sportovní hale v Českých Budějovicích odehrajete poslední zápas v tomto roce proti týmu Ostravy. Na jejich hřišti jste zvítězili 7:5, můžeme podobný výsledek očekávat i tentokrát?
Od posledního zápasu v Ostravě uběhl už delší čas, nerad bych zápasy srovnával. Soupeř má několik šikovných hráčů, které si budeme muset pohlídat. Navíc se jedná o loňského účastníka semifinále první ligy, pokud mám správné informace, soutěž hrají už několikátou sezonu. O favoritovi tak není pochyb, budou to hoste.

Blíží se konec roku a především Vánoce. Proběhla v týmu vánoční besídka nebo máte mezi sebou případně nějakou jinou tradici?
Ano, proběhla dokonce celoklubová vánoční sešlost minulý víkend, vlastně by dalo říct, že už tradiční. Osobně jsem si to maximálně užil (a mám pocit, že ostatní taky). Menší týmovou akci chystáme ještě teď o víkendu. Jinak o Vánocích si dopřejeme týden pauzy.

Závěrem všechny zvu na sobotní popolední zapas v SH, opravdu budeme moc rádi, za jakoukoli podporu. Ale ať už přijdete nebo ne, tak krásné Vánoce všem! 😉