Rozhovor: Michal Kudláček před vstupem do 1. ligy mužů

Kapitán mužského Ačka se před prvním zápasem letošního ročníku 1. ligy mužů zdá být zdravě sebevědomý. Na palubovce českobudějovické sportovní haly se již zítra představí pražští Black Angels. V dnešním rozhovoru jsme s Michalem rozebrali jeho osobní pocity i náladu v kabině.

Jak se cítíš před prvním zápasem v 1. lize? Už jsi jí někdy hrál nebo to bude tvoje premiéra?
Za sebe můžu neskromně prohlásit, že letní přípravě jsem věnoval hodně úsilí, fyzicky se cítím být ve formě. Jak mi sedne zápas herně a na hokejce, to se teprve uvidí. Premiéra v 1. lize to pro mě sice nebude, protože jsem měl tu čest být s týmem už při historicky prvním postupu do první ligy před osmi lety, ale druhá nejvyšší soutěž v ČR od té doby urazila velký krok vpřed. Jsem přesvědčený, že před sebou máme nejnáročnější sezonu za dlouhá léta, možná vůbec.

Co ostatní kluci v kabině, panuje nervozita nebo spíš klid před bouří?
V týmu cítím u kluků obrovskou chuť a odhodlání, zároveň respekt před papírově silnějšími soupeři, a tak je to správně, tak by to mělo být.

Probíhala nějaká taktická příprava na soupeře?
Taktice se intenzivně věnujeme zhruba poslední tři týdny. Ale z důvodu informačního embarga nemůžu prozrazovat podrobnosti. V pátek bude všechno fungovat a Štíři budou šlapat na plnej výkon od osmi minimálně do deseti!

Vypsal jsi jako kapitán na první zápas nějakou speciální odměnu za vítězství?
Opravdu vidím, že motivace v týmu nikomu nechybí. Nechci už tak vysoký nadšení ještě uměle zvyšovat nějakým dalším „hecem“. Největší odměna bude jakýkoli připsaný bod do tabulky. Samotným natěšením si beztak před víkendovým dvojzápasem ukoušeme nehty na rukou.