Rozhovor: Nejlepší střelec Štírů vozíčkářů Tomáš Jelínek

Štíři vozíčkáři za sebou již mají 2 kola letošního ročníku české extraligy. Zatím se v tabulce pohybují na 3. místě, přestože v soutěži ještě nepoznali hořkost porážky. Na týmy na špičce tabulky, které mají aktuálně více odehraných zápasů, si budou chtít vyšlápnout především v domácím kole, kdy se představí 1. a 2. prosince na palubovce českobudějovické sportovní haly. Na otázky tento týden odpovídal Tomáš Jelínek, s bilancí 9 gólů a 7 asistencí prozatím nejlepší střelec týmu.

Tomáši, minulý týden jste na ligovém kole v Ostravě porazili domácí Ostravu, pražský Tatran i brněnské Buldoky. Jak zápasy probíhaly a byl především klasický souboj s Tatranem hodně vyhecovaný?
Delší dobu nás trápí absence některých klíčových hráčů, takže jsme do poslední chvíle nevěděli, jaká sestava bude na Ostravském kole. Každý zápas je napínavý do poslední minuty, zápasy obecně bývají hodně vyrovnané. Zápas s Tatranem nebyl tak vyhecovaný, jako bývá, protože jim taky chyběli důležití hráči.

Ty jsi zatím dal v 6 zápasech 9 gólů. Piloval jsi přes léto hodně střelbu a kdo z týmu ti umí dát nejlepší nahrávku?
Každý trénink se snažím hodně střílet na branku, abych uměl lépe umístit míček do branky, ale ještě je co zlepšovat. Když se povede sehrát hezkou akci, tak každá přihrávka je dobrá, pak spíš záleží na tom, jak to ten určitý hráč umí zpracovat.

V 3. ligovém kole v Český Budějovicích nastoupíte proti již zmiňovaným Ostravě a Brnu, přijedou ale také Plzeň a BM&J New Era (společný tým Jičína a Mostu). Na který zápas se ty osobně nejvíc těšíš a komu plánuješ nastřílet nejvíce gólů?
Na domácí ligové kolo se moc těším a doufám, že se mi povede v každém zápasem vstřelit nějaký ten gól a na nějaký gól i přihrát. V Českých Budějovicích se těším na všechny soupeře stejně, bude to zajímavé, určitě se přijďte podívat.