Rozhovor: Nová kondiční trenérka mužů Vendula Jungwirthová

Od příští sezóny se práce našeho A týmu opět o něco více přiblíží tomu, jak to vypadá u profesionálních klubů. Konkrétně je řeč o angažování specialisty, nebo spíše specialistky, na pozici kondiční trenérky Venduly Jungwirthové. Co všechno práce kondičního kouče obnáší a jak se Vendula na tuto pozici dostala? To už nám prozradí sama Vendy v dnešním rozhovoru.

Vendulo, jak se vlastně zrodilo to, že budeš od příštího roku kondiční trenérkou našich mužů?
Již delší dobu spolupracuji s Kubou Jungem. Začínala jsem trénovat jeho kategorii v BCross gymu. Naše spolupráce se vydařila a já měla možnost nadále u jeho kategorií působit jako všestranný trenér. Slovo dalo slovo a Lukáš Malý mě oslovil, zdali bych si nevzala i A tým. Mohu říct, že takto se zrodilo mé působení u FBC Štíři České Budějovice.

Co všechno bude v tvojí režii?
V nynější době mohu říct, že mám na starosti letní přípravu A týmu, v jednání se opět nabízí spolupráce s Kubou Jungem a jeho kategoriemi.

Budeš s týmem spolupracovat celou sezónu nebo pouze po dobu letní přípravy?
S hlavním trenérem Lukášem Malým jsme domluveni, že by naše spolupráce pokračovala i během sezóny.

Je po tobě vyžadována účast na zápasech?
Pro zatím není, ale možné je vše. 🙂

Jaké to je pro mladou hezkou slečnu být v kolektivu tolika sportovců, a ještě je nějakým způsobem řídit? Navíc budeš jediná žena v týmu.
Musím říct, že zpočátku jsem měla obavy, jak to celé bude probíhat. Tolik sportovců, zda budou nebo nebudou spolupracovat, jaká bude morálka při tréninkové jednotce. Začátky jsou vždy těžké, trenér musí poznat své svěřence, jejich chování, myšlení a poté se adaptovat mezi ně. Dokázat být parťákem, ale zároveň tím, koho musí tolerovat a akceptovat.

Kdy začíná letní příprava?
Letní příprava nám běží od začátku května.

Proběhne „populární“ vážení?
Tohle bych vynechala, to je spíše otázka na hlavního trenéra.

A na co se při spolupráci s kluky nejvíc těšíš?
Na jejich „připitomělý poznámky“ 🙂

Jaké jsou tvoje plány na léto?
Ráda bych strávila léto se svým přítelem. I když mé zaměstnání je časově náročné, pokusím se spojit veškeré mé koníčky, zájmy a aktivity.
Věřím, že si všichni užijeme pěkné léto.