Rozhovor: Nová posila Áčka David Chvosta

David Chvosta je sympatický útočník pocházející ze Strakonic a také nová posila A týmu pro příští sezónu. David už se moc těší na svůj první ostrý start v 1. lize a v rozhovoru mimo jiné prozradil, jak vznikl jeho přestup do Českých Budějovic.

Jak se zrodil tvůj přestup do Štírů?
Můj přestup do Štírů se začal rodit možná už před začátkem loňské sezony. Na turnaji v České Lípě jsme o tom tenkrát s klukama vlastně jen tak vtipkovali, ale postupem času jsem o změně začal víc a víc přemýšlet. No a po skončení minulé sezony už jsem byl víceméně rozhodnutý pro změnu. Jednak přišel sestup ve Strakonicích, jednak jsem nesouhlasil s nějakými věcmi v týmu a navíc motivace poprat se o první ligu byla obrovská.

Už jste absolvovali velkou část letní přípravy. Jak se zatím sžíváš s týmem?
Řekl bych, že sžívání se s týmem jde celkem jednoduše, protože za ty roky, kdy jsme se potkávali ať už v ligových zápasech či přípravných turnajích, se s velkou většinou kluků znám a myslím, že to platí i obráceně.

Na kolik gólů se od tebe můžou fanoušci těšit?
Tak nerad bych střílel od boku nějaké číslo, ale udělám maximum pro to, aby jich na konci byl dvojciferný počet a hlavně, aby nám jako týmu byly platné k udržení první ligy i do příští sezony!