Rozhovor: Nový kapitán Štírů vozíčkářů Jiří Ščasný

Jiří Ščasný je vozíčkář, který již několik let hraje za Štíry florbal a nově se začíná věnovat také basketbalu. V nepřítomnosti bývalého kapitána Františka Šindeláře na jednom z ligových turnajů byl zvolen kapitánem právě Jirka a už mu to zůstalo. Jirka „kapitánoval“ na letním turnaji PWO v Praze a tato povinnost mu bude náležet i v nadcházejícím ročníku florbalové extraligy.

Dlouhé roky dělal kapitána týmu František Šindelář, teď došlo ke změně a novým kapitánem jsi ty. Jak se to seběhlo?
Poprvé jsem se stal kapitánem na ligovém kole v Kadani, kde se odhlasovalo, že budu kapitánem já a na PWO, kde jsme to dotáhli až na první místo, jsem se už dělal kapitána po celý turnaj.

Poslední dva roky jste vyhráli českou extraligu i prestižní letní mezinárodní turnaj PWO. Necítíte před novou sezónou velký tlak na výsledek?
Ani ne, necítíme velký tlak na výsledek. Poslední 2 roky nám to šlape skvěle a myslím si, že obhájit titul by nemusel být tak velký problém, ale nechci to samozřejmě zakřiknout.

Ty se poslední dobou kromě florbalu věnuješ i basketbalu. Který sport tě baví víc a proč jsi začal basketbal hrát?
Ano, věnuju se florbalu i basketbalu, ale nedokážu říct na 100 %, který z nich mě baví víc. Oba dva sporty jsou krásné, každý jiným způsobem. Určitě se budu snažit se věnovat oběma sportům, co nejvíc to půjde.

První ligový zápas odehrajete 20. 10. proti dlouhodobému rivalovi Tatranu Střešovice. Jak se těšíte a jaký výsledek tipuješ?
No nemůžu říct, jak se těší tým, ale já se na toto ligové kolo těším hodně. Tatran se nás určitě bude snažit porazit, ale jestli budeme hrát jako do teď, tak si myslím, že vyhrajeme bez nějakých velkých problémů. Jako kapitán věřím celému tymu. A výsledek tipuju výhru 3:1.