Rozhovor: O mistrovském titulu s Ivanem Nestávalem

Štíři vozíčkáři o uplynulém víkendu obhájili ligový titul a stali se tak mistry Česká pošta extraligy vozíčkářů 2017/2018. Dnes přinášíme rozhovor se stabilním členem základní sestavy a autorem úvodní finálové branky.

Ivane, kapitán vozíčkářského týmu František Šindelář odjížděl na finálový turnaj s jasným cílem obhájit prvenství. Jak jsi to měl ty?
S naším kapitánem jsem tento cíl sdílel a jel jsem do Prahy pro obhajobu loňského titulu.

V semifinále jste 2x porazili Tatran Střešovice 3:1 a 2:1. Jaké to byly zápasy, jak jsi se cítil?
Zápasy to byly těžké, Tatran měl letos dobrou formu. Na zápasy jsem se velmi těšil a hrálo se mi díky spoluhráčům dobře. Jsem rád, že jsme zápasy zvládli tak, jak jsme je zvládli.

Ve finále jste si 4:1 poradili s pražským ComApem. Výsledek vypadá jednoznačně, jak zápas probíhal? Čekal jsi od soupeře větší odpor?
Myslím, že díky první vstřelené brance jsme měli psychicky navrch, a to se také podepsalo na průběhu zápasu. Síla soupeře byla v souladu s mým očekáváním.

Podruhé za sebou jsi se stal mistrem České republiky. Co to pro tebe znamená? Plánujete příští rok útočit na třetí titul v řadě?
Potvrdilo se mi tím, že naše snahy na trénincích mají smysl. Třetí titul v řadě určitě plánujeme, byl by to veliký úspěch.

Výsledky turnaje play-off:

Semifinále:
FBC Štíří České Budějovice – Tatran Střešovice 3:1
FBC Štíří České Budějovice – Tatran Střešovice 2:1

Finále:
FBC Štíří České Budějovice – SKV Praha ComAp Team 4:1