Rozhovor: Ondřej Havelka aktuálně z cesty do Jaroměře

Náročný týden před sebou má mužské Ačko. Co od jednotlivých zápasů očekává prozradil Ondřej Havelka, stálice A týmu. A protože rozhovor probíhal právě při cestě do Jaroměře, tak Ondra rovnou prozradil i jednu aktuální perličku.

Ondro, jak zatím vnímáš letošní sezónu?
Začátek se nám vůbec nepovedl. Důvodem našich problémů bylo hned první kolo, kde se z naší strany hrál jasně vyhraný zápas a několik nesmyslů nás srazilo dolů. Pak byla série zápasů se soupeři vyšší kategorie a kromě Kladna to byla mizérie. Teď pracujeme na nápravě a na postupu tabulkou vzhůru.

Co se týče štírských ocenění, už jsi dosáhl na všechny. Co je teď tvoje největší motivace?
Už to nehraji pro žádná individuální ocenění, ale florbal je prostě velkou součástí mého života a těžko si dokážu představit život bez něj. Jak jde čas, je pro mě důležitější týmový výsledek, a i s touhle vizí jsem šel do tohoto ročníku.

Nyní vás v sedmi dnech čekají 3 zápasy. Je na to tým fyzicky připraven?
Co se týče týmu, tak se toho nebojím, že by to fyzicky nedal. Co se týče osobní připravenosti, tak už to těžce vydýchávám, ale alternativou je, že za mě chodí v pokročilé fázi utkání dorazit soupeře David Chvosta nebo někdo ze štěňat. Jsme prostě na alternativu mého úmrtí připraveni. 😊

Teď v neděli vás čeká Jaroměř. Co od zápasu očekáváš?
Do Jaroměře jedeme vyhrát a navázat na zlepšené výkony posledních kol. Očekávám bojovné utkání, kde budou hrát hlavní roli obrany. Musíme pohlídat produktivní hráče soupeře a zároveň být nekompromisní v koncovce. Z týmu pozoruji odhodlání se odpoutat z místa v tabulce, kam dle mě nepatříme.

Další utkání přijde hned ve středu. Kdo bude vaším soupeřem?
Do Českých Budějovic opět dorazí superligový tým, a to je vždycky svátek. Už několikrát v minulosti se nám povedlo donutit tyto týmy k maximálnímu výkonu, ale bohužel nikdy se nám to nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Naši fanoušci nás doufám poženou a třeba tentokrát soupeře z České Lípy překvapíme a premiérově porazíme tým z nejvyšší soutěže.

Tento náročný týden završíte v sobotu 16. 11. v Rožnově pod Radhoštěm. Jaký tam na vás čeká protivník?
Rožnov je pro nás naprosto neznámá a vůbec nevíme co čekat. Jediné, na co se netěším, je zase ukrutně dlouhá cesta.

Má některé z utkání vyšší prioritu než jiné?
Ne, takhle to nebereme. Všechna utkání chceme vyhrát stůj co stůj.

Obě ligová utkání odehrajete ve vcelku vzdálených destinacích. Jak to chodí při cestách A týmu? Čím si zlepšujete náladu a zabíjíte nudu?
Cesty na zápas si krátíme muzikou a vtipkováním, případně policejní kontrolou jako právě teď (neděle, 14:40) u Hradce Králové. Jan Králík = 2 trestné body a pokuta 500. 😊