Rozhovor: Ondřej Havelka – kanonýr, legenda a matador

Kanonýr, Legenda, Matador. Tyto 3 slova formují zkratku KLM klubu pro osobnosti klubu a zároveň definují Ondřeje Havelku. Ondra byl v posledním zápase jediný, kdo se dokázal prosadit a u jednoho gólu nezůstalo, vsítil rovnou dva, a to ho vyneslo na první místo mezi kandidáty na rozhovor tohoto týdne.

Ondro, v posledním zápase proti Hattricku se ti málem podařilo vstřelit hattrick. Dal jsi 2 góly a měl šanci přidat i ten třetí, navíc jsi byl jediným střelcem Štírů. Jaké máš ze zápasu pocity?
Smíšené. Brno vyhrálo zaslouženě, ale rozhodně jsme ho mohli potrápit mnohem více a výsledek 2:7 je bohužel realita. Dva góly jsou sice fajn, ale rozhodně bych raději odjížděl bez bodu v osobních statistikách, ale s nějakými body do tabulky 1. ligy. Co mě rozhodně těší, to je herní projev druhé formace, který se každým tréninkem a zápasem zlepšuje.

V týmu patříš k nejstarším, plynou z toho pro tebe nějaké úlevy v tréninku nebo máš v kabině větší slovo?
Úlevy jsem měl především v průběhu léta, a také v následujících fyzických vstupních testech. Kilogramy, které jsem nabral za deset měsíců zdravotního souboje s kyčlí a tříslem mě limitují ještě dnes. Do toho jsem byl trochu v časové tísni kvůli přípravě svatby. Celkově to bylo hektické období a jsem rád, že už je vše zpět v normálním životním pracovně florbalovém režimu.

Co se týče slova v kabině, tak si nemyslím, že bych měl nějaké speciální slovo. Občas o přestávce nebo při velmi špatném herním projevu bouchnu, tak mě asi všichni znají a asi to už nezměním. Někdy to kluci vezmou, ale většinou ne. (smích)

Ve štírském KLM klubu už jsi získal všechny 3 pozice, které se získat dají. Nepřemýšlel jsi, že bys klubu navrhnul, aby ti vymysleli ještě nějakou speciální „Haviho“ kategorii, abys mohl ještě nějakou metu překonat?
Už teď si v kabině vyslechnu narážky ohledně trestných minut, váhy, věku, střelecké impotence, včasných příchodů, vlasů a používaného kondicionéru, takže další kategorie prosím nevyhlašovat. Kdybych měl před sebou další výzvu, tak se mě Lukáš Froněk nezbaví a moje manželka Romanka by mě doma prakticky neviděla.

V sobotu vás doma od 20:30 čeká zápas proti Florbalu Chomutov, který je jediným soupeřem, proti kterému jste v 1. lize ještě nenastoupili. Ať už zápas dopadne jakkoliv, zůstanete po první půlce soutěže na pozicích zaručujících účast v play-off. Jak to vnímáš vzhledem k cílům nastaveným před začátkem sezóny?
Chomutov před sezonou hodně posílil a stále v tom pokračuje. Hrajou hodně aktivní a divácky atraktivní florbal. Jestli nám liga něco ukázala, tak je to především to, že musíme hrát týmově a v maximálním nasazení. Zápasy, které se nám podařilo vyhrát s florbalově kvalitnějšími soupeři, kterých je většina, byly jednoduše vydřené a s Chomutovem to nebude jiné.

Myslet na play-off je daleko a týmy z florbalově silných regionů zřejmě budou během Vánoc posilovat. Každopádně mít v půlce ligy nějakých 25 bodů a více by bylo skvělé a byl by to pěkný vánoční dárek.