Rozhovor: Opora A týmu David Štěpka

David Štěpka má sice nejvíce trestných minut, je ale i hodně gólově produktivní. Dnes přinášíme jeho náhled na zbytek sezóny.

Davide, začneme posledním zápasem. Z Ústí jste přivezli 3 body, navíc ty sám jsi dal dva góly, celkově jich letos máš už 10. Dalo by se říci, že jde o tvou zatím nejlepší sezónu?
Poslední zápas byl pro nás příjemným překvapením oproti sobotnímu utkání, kde jsme podlehli Litvínovu a získali pouze jeden bod. Pokud by nám ale někdo řekl před hracím víkendem, že přivezeme 4 body, brali bychom je všemi deseti. Co se týče mé sezóny, je těžké říct, zda se jedná o nejlepší sezónu, protože ještě není u konce a čeká nás ještě spousta zápasů, kde se může stát cokoli. Spíš bych řekl, že je to moje první sezóna v mužské kategorii, kdy jsem nevyzkoušel jiný klub.  Tato sezóna se vyvíjí velmi dobře jak z osobního, tak z týmového hlediska. Tým hraje nad očekávání před sezónou a jsem rád, že mohu být jeho součástí. V první lajně jsem se ze začátku moc bodově neprojevoval, ale teď si to sedlo a v útoku s Matějčkem a Procházkou si výborně rozumíme, jak na hřišti, tak i mimo něj. Máme radost ze hry, a to je pro mě to hlavní. Góly či asistence jsou už jen takové třešničky na dortu.

Jsi také nejtrestanějším hráčem týmu, na kontě máš už 12 trestných minut. Čemu to připisuješ a nevyčítají ti to spoluhráči?
Zatím jsem si žádné vyčítání od spoluhráčů nevyslechl a doufám, že to tak i zůstane (smích). Nevím, k čemu bych to připsal, ale myslím si, že nedělám zbytečné fauly na dvě minuty. Do takového rizika jdu pouze, když má soupeř vyloženou šanci a není možnost zabránit jinak než faulem. V posledních zápasech jsem žádný trest nedostal a doufám, že to tak bude pokračovat.

Do konce základní části chybí 7 zápasů a rozdíl mezi 6. a 9. týmem tabulky je pouhých 7 bodů. Štíři jsou teď na 8. místě. Jak bys zhodnotil šance na play-off?
Je opravdu velmi těžké v tuto chvíli říci, zda budeme v play-off. Ještě nás čeká 7 utkání v základní části a můžeme být jak v play-down tak v play-off. Podle mě je to hodně otevřené a střed tabulky je hodně vyrovnaný. Můžeme klidně skončit na 3. místě. Já osobně si myslím, že mezi nejlepšími osmi týmy budeme a v play-off můžeme překvapit. S každým týmem jsme hráli vyrovnaně, a tak si myslím, že postup do Superligy není až tak nereálný jako před sezónou. Play-off je těžká část sezóny a pokud do něj postoupíme, budeme mít značnou výhodu, protože nemáme co ztratit.

Ještě bych vás chtěl pozvat na zápas v sobotu 20. 1. do Sportovní haly v Českých Budějovicích, kde budeme bojovat o cenné body s Torpédem Havířov. Přijďte nás podpořit!!