Rozhovor: Play-off Štírů vozíčkářů se blíží. Jak to vidí Jan Herman?

Klíčový člen vozíčkářského týmu Jan Herman letos zažívá svou pravděpodobně nejlepší sezónu. Je na 4. místě týmového kanadského bodování, což je na obránce slušný výkon. Od našeho posledního rozhovoru už sice Honza stihl vylepšit svou pověst nejlepšího týmového střelce „vlastňáků“, ale i přesto jsme na jeho letošních výkonech našli jeden malinkatý škraloup. Jaký? To se dozvíte už od Honzy samotného.

Honzo, chystáte se na poslední ligové kolo před play-off. Kam se vydáte a kdo bude vaším soupeřem?
Ano, je to tak. Čeká nás poslední kolo, které se s železnou pravidelností už několik let odehrává v Plzni. Odehrajeme tam poslední čtyři zápasy před květnovým play-off. V Plzni narazíme na oba pražské týmy – ComAp a Tatran, poté na domácí Plzeň a vše uzavřeme s mosteckým New Era.

Může se vaše umístění v tabulce vůbec ještě změnit?
Vzhledem k našim dosavadním výsledkům, to není moc pravděpodobné. Máme nahráno. Museli bychom naprosto vybouchnout. Nikdy ale neříkej nikdy. K jistotě prvního místa nám ale stačí jen jedno vítězství. Jedeme tam sice opět v oslabené sestavě, ale s tím jsme se potýkali prakticky celou sezonu, takže by bylo dost trestuhodné takový bodový polštář prohospodařit.

Kdo bude vaším soupeřem v play-off?
My jako pravděpodobný vítěz základní části budeme mít výhodu, protože postupujeme rovnou do semifinále, kde se utkáme s nejslabším čtvrtfinalistou. Bude to s největší pravděpodobností ostravský Abak, ale definitivní jistotu budeme mít až po plzeňském kole. Ještě tam přeci jen týmy pod námi budou hrát o co nejlepší postupové místo. Vše rozsekne pražský Tatran. Zda zvládne své zápasy a přeskočí Ostravany nebo naopak prohraje a půjde v semifinále na nás.

Podle statistik soutěže jsi nejvylučovanějším hráčem týmu. Vyčítají ti to spoluhráči nebo plánuješ ještě přitvrdit?
To se sešlo spíše náhodou. Myslím, že je to více dané herním časem, který je v této sezoně vysoký, než že bych nějak výrazně přitvrdil. Snaží se být týmu na hřišti prospěšný a přispívat více body nežli trestnými minutami, ale občas se to stane. Netěší mě to, ale přiznávám, úplně v rukavičkách také nehraju.