Rozhovor: Přidá dnes Ondřej Řezník další gól?

Ondřej Řezník, nová posila A týmu, který hraje i za pražský Tatran. V zápase proti Kanonýrům Kladno se poprvé ve štírském dresu gólově prosadil, a i to napomohlo k vítězství 4:3. Přidá dnes A tým další vítězství? Prosadí se dnes Ondra znovu? To se uvidí již dnes od 17 hodin, kdy se Ačko představí na hřišti Chomutova.

Ondro, nejprve prosím zhodnoť, jak se rodilo první letošní vítězství v lize z tvého pohledu.
První vítězství v lize se nerodilo vůbec lehce. Věděli jsme, že přijede ambiciózní Kladno, které má v letošní sezóně nejvyšší cíle. Do zápasu jsme šli s tím, že budeme vycházet ze zabezpečené obrany a hrozit především z „brejkových“ situací. To se nám téměř celý zápas dařilo.

Za nejdůležitější považuji ubráněné přesilovky soupeře a famózně chytajícího Ráďu Kulhana, který trápil střelce Kladna neskutečným způsobem. Díky tomu se nám podařilo ve třetí třetině uhájit těsný výsledek 4:3 a dát dárek k narozeninám Lukymu (kouč). 

Ty jsi v tomhle zápase dal svůj první gól za Štíry. Jak se ta gólová akce zrodila?
Bibi (Králík) se probojoval do útočného rohu, předal mi balónek a mně se povedlo proběhnout na mantinelu dva soupeře, dostat se na střed hřiště a z otočky se štěstím skórovat. Padlo to tam tzv. teploměrem mému kamarádovi, se kterým se znám z Tatranu, tak to bylo také trochu speciální.

Pocházíš z Tábora. Jaká byla tvoje florbalová cesta?
S florbalem jsem začal v první třídě, kdy jsem jednou týdně chodil do DDM a trénoval se staršími kluky. Asi po 3 letech mě kamarád přesvědčil, abych začal hrát za 1. FbK Tábor, kde jsem začínal v elévech a pravidelně nastupoval o kategorii výše. Největším úspěchem, který se nám v Táboře podařil, bylo 5. místo na MČR starších žáků. O rok později v dorostencích mi na konci sezony přišla nabídka od vedoucího tatranských juniorů, zda bych si chtěl vyzkoušet trénink v Tatranu. V tu chvíli bylo rozhodnutí jasné. Po jednom tréninku bylo vše hotové a po 6 letech v Táboře jsem přestoupil do Tatranu. Za tento splněný sen chci poděkovat všem trenérům z Tábora, kteří mě vedli, hlavně panu Holubovi.

Od roku 2015 jsem tři roky dojížděl do Prahy na tréninky dorostenců a juniorů. Během těchto tří let jsme dosáhli dvou mistrovských titulů v juniorech, jednou pod vedením Luďka Beneše a další sezónu pod Jirkou Jakoubkem. V roce 2018 jsem se zranil a musel jsem jít na operaci s vazy v koleni. Po 7 měsících od operace jsem se pomalu začal dostávat do tréninku a podařilo se mi stihnout ještě čtvrtfinále s Vítkovicemi, se kterými jsme bohužel prohráli. Nicméně pro mě to byla velká satisfakce, že se mi ještě podařilo probojovat do sestavy.

V letošní sezoně se snažím probojovat do A-týmu Tatranu. Proto jsem se také rozhodl využít možnost střídavých startů a pomoci Štírům (se kterými jsem absolvoval několik turnajů před mým přestupem do Tatranu) v bojích v první lize. Tím chci také poděkovat Štírům za tuto možnost a chtěl bych všechny fanoušky florbalu v Českých Budějovicích pozvat na domácí zápas proti Ústí!