Rozhovor: Tatran nám ukázal potenciál fanoušků

Skvělý týden mají za sebou Štíři. V úterý hostili v poháru Tatran a dokázali na zápas přilákat fantastických 874 diváků. V sobotu je pak čekal duel v Petrovicích, se kterými bojují o účast v play-off. Těžký týden hodnotí prezident klubu Jiří Kratochvíl.

Čekal jsi takovou návštěvu na zápas s Tatranem?
V koutku duše jsem doufal, že by mohlo přijít přes osm stovek lidí, ale spokojený bych byl i s pěti stovkama. Celý klub tím zápasem žil, hodně jsme udělali pro propagaci, a to včetně kluků z A-týmu, což se pak odrazilo v konečné návštěvě. Ale ještě víc než samotného čísla 874 si vážím toho, že diváci celý zápas fandili a celkově se bavili i oni tou atmosférou i přesto, že jsme prohráli 4:12. To rozhodně nebývá v Česku na sportu běžné. Ukázalo nám to fanouškovský potenciál v Budějovicích. Snad číslo brzy ještě překonáme.

Může se taková návštěva opakovat i v lize?
V základní části určitě ne. Možná v play-off by se tomu dalo přiblížit, ale ještě zbývá 16 kol, takže je předčasné něco hodnotit a někde se už vidět. Buďme skromní a pracovití, pak dosáhneme úspěchů. Naším cílem je mít v základní části návštěvnost kolem 200 lidí, to si myslím, že je reálné. Momentálně máme oficiální průměr 178 diváků.

Muži v sobotu zvítězili v Petrovicích 7:4 a po 10 kolech mají už 18 bodů a náskok 8 bodů na play-off. Co na to říkáš?
Jsem samozřejmě spokojený, ale taky říkám, že do konce základní části je ještě hodně daleko. Navíc kluky v listopadu čeká obrovsky těžká série – Ústí, Hattrick, Chomutov a Black Angels, takže čtyřka týmu z top 5. Každý bod proti takovým soupeřům bude vynikající. Doufám, že je fanoušci přijdou podpořit, a podaří se nám někoho z nich doma porazit. Každopádně sezonní cíl zůstává stejný – udržení první ligy. Pokud by to bylo rovnou po základní části, byl by to velký bonus.