Rozhovor: Trefí se Marek Slepička i proti Tatranu?

Býval obránce, teď hraje v útoku. V 5 zápasech první ligy vstřelil Marek Slepička hned 4 góly, což ho řadí na 6. místo týmového kanadského bodování. Je vidět, že Markovi nová pozice sedí. Nezbývá než se přijít podívat, jestli svůj potenciál zvládne využít i v dalších zápasech, třeba proti Tatranu Střešovice.

Dříve jsi hrával obránce, teď nastupuješ v útoku. Je to velká změna a trvalo ti dlouho si zvyknout?
Ahoj, zdravím všechny příznivce štírského florbalu. Obránce jsem hrával převážně po celou svoji kariéru, takže když jsem se minulou sezónu od Maliny dozvěděl, že by mě chtěl do útoku, tak jsem z toho nebyl úplně nadšený. Z role obránce jsem byl zvyklý hru hlavně rozehrávat a mazlit se s míčkem delší dobu. V útoku je na hru s balónkem o dost kratší doba, protože jste pod větším tlakem soupeře, a tak musíte vyhodnocovat situace velice rychle. Na tento fakt jsem si musel zvykat snad většinu minulé sezóny. Dokonce i teď si myslím, že určité situace řeším spíše defenzivněji, než bych měl. Na druhou stranu si ale myslím, že je dobré mít zkušenost z různých pozic na hřišti a jako hráč být všestranný. Nicméně po vyzkoušení si pozice gólmana určitě netoužím.

V 1. lize máš zatím 5 startů a z toho 4 góly. Pár florbalových expertů tvrdí, že jsi spíše sváteční střelec. Jak to vnímáš ty?
Já to vidím tak, že tvrdá dřina a strategie být první na tréninku a odcházet jako poslední se konečně vyplácí. Těžím také z toho, že mám v lajně kvalitní spoluhráče a na hřišti si rozumíme. Základem je teď hlavně neusnout na vavřínech a jako tým pokračovat v kvalitních výkonech. Osobní statistiky pro mne určitě nejsou tak důležité, jako týmový úspěch, spíše jsou pro mne třešničkou na dortu za dobře odvedenou práci.

Zanedlouho přijde zápas s Tatranem. Můžeme se těšit, že se trefíš i do jejich branky?
Zápas s Tatranem bude opět velkým florbalovým svátkem, a to nejen pro Budějčáky, ale snad i pro celé jižní Čechy. Naším snem je naplněná celá sportovní hala diváků, která nás požene za vítězstvím. Dát gól v takovém zápase by pro mne hodně znamenalo. Jak už jsem říkal dříve zajímá mne hlavně týmový úspěch. Doufám, že nás do Sportovky přijde podpořit co nejvíce lidí a pomůžou nám tím splnit náš sen.