Rozhovor: Trenér elévů Daniel Placer

Po náhledu na systém soutěže dorostu se s Danem Placerem podíváme na zahájení soutěže elévů.

Jak proběhl začátek sezóny elévů?
Zdravím všechny fanoušky dobrého florbalu. Soutěž elévů se již rozběhla. Stejně jako v loňské sezoně máme v akci tři týmy. Hned první turnaj nám ukázal, že jsme schopni postavit konkurenčně zdatný tým, ale i nám turnaj nastavil zrcadlo, co je třeba zlepšit.

S kým jste hráli a jak zápasy probíhaly?
Hráli jsme turnaj na domácí palubovce v Hrdějovicích a jeden tým měl výjezd do Jindřichova Hradce. Na začátku sezony bývají výkony týmů trochu kostrbaté. Je zápas, kdy je to oslava florbalu a pak máš utkání, že by to hada uspalo. V Jindřichově Hradci hráči narazili na dva domácí týmy, dále SK Meťák a Rafany z Netolic. Na tomto turnaji byl tým, který byl sestavený ze zkušenějších hráčů a bylo to opravdu vidět. Hráči předvedli výkon, který musel potěšit oko a duši každého příznivce florbalu. Domácí turnaj v Hrdějovicích hostil týmy z Malont, SK Meťák a Českého Krumlova. Oba naše týmy předvedly výkony odpovídající síle a dovedností nominovaných hráčů. Na turnaji se představilo několik nováčků a určitě nezklamali.

U dorostu došlo ke změně systému soutěže, jak je tomu u elévů?
U kategorie elévů je letos prakticky stejný systém soutěže jako loni. Malá kosmetická změna je, že když máme na turnaji dva naše týmy, tak proti sobě nehrají. Alespoň na prvním turnaji tomu tak bylo. Další novinkou je zavedení elektronických zápisů i pro kategorii elévů. Přes počáteční nedůvěru k této novince, musím uznat, že je to posun dopředu.

Jak se ti letos s mančaftem pracuje?
Tak v elévech máme těch turnajových mančaftů vícero, nedá se zaměřit jen na jeden. Kluci musí vidět a cítit, že mě zajímá každý hráč, který chce na sobě pracovat a ctí štírský kodex. Osobně jsem byl na turnaji v J. Hradci a tam se mi pracovalo s mužstvem výborně. Co se týká tréninkových skupin, tak je to nekonečný příběh. Sotva trochu vypipláš hráče, už ti přechází do starší kategorie. Ale tak to v mládežnickém sportu chodí. Pořád se snažíš každý rok vychovat nové hráčské naděje, které nám třeba za pár let vybojují tu Superligu.

Kdy budete hrát příště?
Příznivce mohu pozvat 19. 10. 2019 do Hrdějovic, které jsou naší domovskou scénou a opět se tu představí dva naše týmy. Případně mohou fanoušci zavítat na půdu našeho městského rivala SK Meťák, kde bude v akci náš třetí tým. Opět dostanou v nominaci šanci někteří nováčkové a zkušenější borci budou muset potvrdit, že nespí na vavřínech.