Rozhovor: Václav Hejplík ladí formu na Kunratice a Tatran Střešovice

Václav Hejplík je aktuálně spolu s Radkem Hanákem na prvním místě týmového kanadského bodování a stejně jako všichni, kdo Štírský florbal sledují, už se těší na nedělní zápas s Kunraticemi a poté na úterní souboj s Tatranem Střešovice.

Vypadá to, že jsi se zatím pěkně potkal s formou a dělené první místo týmového kanadského bodování to dokazuje. Jak se ti zatím v 1. lize hraje?
Potkal jsem s ní zatím asi nejlíp v 1. lize. Je to hlavně tím, že kluci to letos dokážou trefit a mám z toho tolik asistencí, kolik mám. Pro střelce je tahle soutěž naprosto jiná než ta, co jsme hráli loni. Všichni bránící hráči mnohem lépe blokují, a proto je pro mne jako obránce mnohem těžší dostat míček do brány. Proto radši vymýšlím nahrávky do prázdný a to, že to kluci trefujou, je jen dobře.

V neděli Štíři nastoupí proti kunratickému Startu. Jste na soupeře připravení a co jsou soupeřovy nejsilnější zbraně?
Se soupeřem jsme se párkrát potkali v minulých letech. Většinou za ně nastoupili extraligoví hráči, kterým skončila sezona, a tak to byly těžké zápasy. Letos jejich výkon není zatím takový, jaký jsem očekával. Ale pořád budou v zápase favorité oni a my budeme muset hrát do poslední vteřiny naplno. A silné zbraně? Taktickou poradu jsme zatím ještě neměli, takže to se budeš muset zeptat trenéra.

V úterý přijde, stejně jako v minulé sezóně, zápas v Poháru České pojišťovny proti Tatranu Střešovice. Co je na tomhle zápasu to nejpikantnější?
Nejpikantnější je asi to, že je to Tatran a myslím, že už to je hodně velká věc. Loni jsme s nimi nesehráli špatné utkání, a jelikož letos hrajeme s lepšími soupeři v lize, tak bychom nové zkušenosti mohli dobře zužitkovat a potrápit je mnohem více. A kdo ví, pořád je to o jednom zápase, který mohou vyhrát oba týmy a rozhodně ho nepůjdeme jen tak odehrát a užít si Tatran. Budeme chtít vyhrát!