Rozhovor: Vedoucí kanadského bodování Radek Hanák

Radek Hanák je nejlepší střelec A týmu i nejvíce bodující hráč, gól se mu podařilo vsítit i ve čtvrtfinále v Brně. Nyní se spolu se svým týmem bude snažit odvrátit konec sezóny. Do českobudějovické haly přijede Hattrick Brno a s naším A týmem se utká v sobotu od 17:30 hodin.

Radku, jak hodnotíš zápasy v Brně a proč se nepodařilo přivézt vítězství?
Na sobotní zápas bych už radši zapomněl, protože tam jsme to nebyli my a jen jsme čekali, co s námi soupeř udělá a taky to dopadlo tak, jak to dopadlo. Za celý zápas jsme se skoro nepotkali s míčkem, hráli jsme bez nasazení a přišlo i zbytečné vyloučení, které soupeř umí proměnit a taky nám to ukázal. Naštěstí jsme na to přes noc rychle zapomněli a v neděli jsme začali hrát zase florbal, snažili se být v držení míčku a nepouštět soupeře do akcí, které umí výborně proměnit. Do 50 minuty se zápas hrál za stavu 2:0 z pohledu Brna a my trefili dvě tyčky a jedno břevno. Musíme přes týden zlepšit proměňování šancí a já věřím, že s Brnem můžeme hrát vyrovnané souboje, kde se bude lámat chleba v posledních vteřinách nebo v prodloužení.

Co je potřeba zlepšit, abyste ještě odvrátili konec sezóny?
Určitě se nesmíme nechat zbytečně vylučovat a dávat tak Brnu přesilové hry, které umí proměnit. Dále určitě střelbu a proměňování šancí, florbal se hraje na góly a s nulou se prostě vyhrát nedá. Ještě můžeme přidat v nasazení a já věřím, že domácí diváci nás poženou ještě více vpřed!

Věříš, že Vám domácí publikum pomůže ještě se vrátit do Brna?
Já věřím, že ano! Domácí publikum žene hráče vždycky více vpřed a my máme ty nejlepší diváky, tak já doufám, že všichni dorazí a budou u skalpu Brna.

Pokud by se přes Brno nepodařilo postoupit, jak bys zhodnotil letošní sezónu?
Já bych jí hodnotil určitě pozitivně, jelikož jsme nováčci v první lize, tak asi nikdo nečekal, že bychom mohli hrát play-off. Cíl sezóny byl udržet první ligu, což se povedlo, a proto zahrát si play-off je pro nás taková třešnička na dortu. Tím nechci říct, že se na to vykašleme, právě naopak, zařadíme pohon rakety, k čemu nám pomůže Zelinka a sérii po tomhle víkendu vrátíme zpět do Brna.