Rozhovor: Vedoucí kanadského bodování žen Klára Dudová

Klára Dudová je s 12 vstřelenými góly a celkově 17 body nejvíce bodující i skórující hráčkou ženského A týmu. Rozebrali jsme její pohled na juniorky v týmu, zbývající část sezóny i zítřejší ligové kolo.

Kláro, máš nejvíce vstřelených gólů i nejvíce kanadských bodů z vašeho družstva. Dalo by se říci, že jsi tahounka týmu?
Za tahounku týmu se nepokládám, leda že by se hodnotily moje komediální dovednosti. Tam si myslím, že vynikám dost. Bohužel už mi chybí parťačka, se kterou jsme tým často bavily – Nikča Malátová, která odešla do Plzně.

Do konce soutěže vás čekají už jenom 4 zápasy, na první místo ztrácíte 10 bodů. Jak vidíš vaše šance svoje umístění ještě vylepšit?
Pevně věřím, že zítra oba zápasy vyhrajeme a udržíme si druhé místo. Vzhledem k poměrně mizivé účasti na trénincích je to skvělý výsledek. Pokud bychom pořádně trénovaly a jezdily na zápasy v plné síle, výhra ligy je jasná! Tak třeba v příští sezoně.

Při pohledu na soupisku vidím, že v týmu figurují některé hráčky z juniorek. Jak se jim daří a mají potenciál se v budoucnu stát tak dobrými střelkyněmi, jako jsi třeba ty?
Ano, jezdi s námi i junky, díky bohu za to. Potenciál mají určíte. Zrovna střelecky jsou na tom, myslím si, že líp než já (smích). Já se snažím hru hlavně tvořit. Ale samozřejmě gól, to jsou Vánoce. Velký potenciál pak vidím v dorostenkách a starších žákyních, se kterými máme společné tréninky. Nejen, že jsou šikovný na hokejce, ale je vidět, se florbalem žijou.

Zítra jedete na ligové kolo do Písku. Co za soupeře vás tam čeká?
Zítra nakonec hrajeme v Týně nad Vltavou, protože došlo ke změně haly. Od 9 hrajeme s Pískem a druhý zápas nás čeká derby s FA.

Uvítáme všechny fanoušky! #ŠtírkyZítravTýně