Zelení stále neporaženi, Modří opět potěšili dramatickým kouskem

K další epizodě jihočeské ligy mladších žáků jsme 18.11. vyrazili do Jindřichova Hradce. Na jinak klidné hladině Vajgaru se vzedmula vítězná vlna, na které si naše týmy za bujarých skřeků korvetního kapitána Kajmana Pávka s chutí zasurfovaly.

Již se stalo tradicí, že žánr zábavného sitcomu obstarávají v mlžích Zelení, zatímco Modří se více zaměřují na půlnoční thriller. Není pochyb, že všechny přítomné, kteří si mysleli, že setrvají nedělní dopoledne v ospalé tepové frekvenci, vyvedli svým zápasem proti domácímu Slovanu z omylu. Ve vyrovnaném utkání jsme se se soupeřem přetahovali o jednobrankové vedení. Když 2 minuty před koncem vyrovnával David Tejko na 4:4, tak vše nasvědčovalo tomu, že dojde ke spravedlivé dělbě bodů. Dvacet vteřin do sirény ale rozehrává na půlce Dan Nosek volný úder a nikdo netuší, jak nevídaný kousek uvidíme. Mimochodem jistě není náhodou, že dle legendy se právě 18. listopadu roku 1307 nevídaný kousek také povedl jistému Vilému Tellovi. Cesta do branky zazděná, takže Dan posílá lob na levou stranu velkého brankoviště. A přichází okamžik, kdy jednu vteřinu nesledujeme jihočeskou mlží ligu, ale Svenska Superligan. Do prostoru dopadu nabíhá Honza Smola a kouzlem, který si florbalista může vybrat maximálně jednou za deset let, věší míček rovnou ze vzduchu do soupeřovo sítě. Dává tak svůj první a současně vítězný gól.

Tím měli Modří svou normu jednoho vítězství splněnou a mohli se s čistou hlavou postavit kaplickému Spartaku. Stejně jako před dvěma týdny se jednalo o vyrovnané utkání, v kterém soupeř opět těžil z našich chyb v obranné činnosti, což se zatím jeví jako největší slabina modrého týmu. Nicméně výkony a organizace hry Blues jdou nahoru a prohra 3:6 poskytla za rozumnou cenu spoustu cenných poznatků jak klukům, tak trenérům.

Sice bez napětí a komplikované zápletky, ale i v obou utkáních Zelených jsme viděli spoustu pěkných akcí. Za všechny bych rád zmínil hned úvodní branku zápasu proti Hradci, která padla po ukázkovém rozehrání z křížku. Venca Kutheil perfektně načasoval krosovku na nabíhajícího obránce Vojtu Oulehlu, který z plného sprintu a z první dával do prázdné.  Jinak obě střetnutí Zelených nabídla podobný scénář. Hra prakticky na jednu branku, bezchybný výkon obrany a gólmana, góly od všech formací, útočníků i obránců. Na druhé straně, ale také spousta spálených šancí, předržování míčku v útoku, nepřesná finální přihrávka a sporadické výpadky pohybu při hře bez míčku. Kluci sice zatím v našem jihočeském rybníčku hořkost porážky nepoznali a všechny nás florbalem baví, nicméně za hranicemi kraje začíná florbalový oceán a neměli bychom se nechat dosavadním průběhem sezóny uspat.

Modří dali v anketě o nejužitečnějšího hráče nejvíce hlasů kapitánovi Páťovi Schackovi a Davidu Večerníkovi, zatímco volba Zelených byla opět komplikovaná. Vítězný Čermy i druhý Maty Cuřín již cenu v minulosti obrdželi, takže nakonec rozhodl mezi bratry Koubovými a Adamem Buzkem hlas trenéra ve prospěch posledně jmenovaného.

FBC Štíři ČB modří–FK Slovan J.Hradec     5:4   (1:2, 2:1, 2:1)
FBC Štíři ČB modří–FBC Spartak Kaplice    3:6   (1:2, 1:3, 1:1)
FBC Štíři ČB zelení–FK Slovan J.Hradec     9:2   (3:1, 4:1, 2:0)
FBC Štíři ČB zelení–SK Meťák Orange         9:1   (2:0, 3:1, 4:0)

Sestava Modří: Pfützner, Eliášek – Pumpr, Tejko, Večerník, Schack, Slepička – Smola J., Nosek, Dědič, Mešejda, Bumba – Vítek, Smola D., Fáber, Kubeš, Sviták
Sestava Zelení: Čermák – Hajný, Schořovský, Drefko, Cuřín, Kutheil J. – Oulehla, Pávek, Dudáček, Kutheil V., Vašíček – Kouba J., Kouba Jk., Hejda, Buzek, Šenkýř

Jiří Dědič
hlavní trenér mladších žáků

2018-11-18 FBC Štíři Mladší žáci MODŘÍ /JLMŽ 11K JH