Trenéři klubu

IMG_0094
Mgr. Lukáš Malý (26 let)
šéftrenér klubu, trenér elévů a přípravky, trenérská licence B

Pochází ze Dvora Králové nad Labem, kde s florbalem začínal. Během kariéry hrál postupně i za FBŠ Bohemians Praha a FbK Mladou Boleslav až zakotvil ve Štírech, kde nastupuje za A-tým a kam zamířil z důvodu studií na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. V klubu má jako šéftrenér především na starosti práci s trenéry a výchovu hráčů mládežnických kategorií. Na FTVS UK vystudoval trenérskou licenci B. Lukáš působí v klubu jako trenér již osmým rokem (a šestým jako šéftrenér). Za tu dobu trénoval snad všechny kategorie. Jako trenér se rovněž objevuje na klubových soustředěních či prestižních turnajích jako je Prague games či Gothia cup ve Švédsku. Dlouhodobě také působí na lavičce reprezentačních výběrů Jihočeského kraje nejrůznějších kategorií. V historickém bodování A-týmu mužů mu patří druhá příčka, když ve 163 zápasech nasbíral 364 bodů (251 + 113). Ve volném čase se věnuje dalším sportům a nezávislému cestování do odlehlých koutů Evropy i světa.


florbal_72
Ing. Jiří Kratochvíl (35 let)
trenér A-týmu mužů, trenérská licence C

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a nyní pracuje jako vedoucí jihočeské redakce MF DNES. Dlouhá léta hrál za Štíry, vyzkoušel si i první ligu, ale před třemi roky s aktivní hráčskou kariérou skončil a rozhodl se pouze trénovat muže. Jako hrající trenér A-týmu dokonce dovedl Štíry v sezoně 2009/2010 k postupu do 1. ligy. Před čtyřmi lety se vrátil po pauze od trénování k elitnímu týmu mužů a s velmi obměněným týmem vybojoval bronz a rok poté i zlato ve druhé lize. V loňské i předloňské sezoně dovedl tým ke čtvrtému místu v Národní lize. V historickém bodování A-týmu mužů mu patří jedenáctá příčka, když ve 168 zápasech nasbíral 112 bodů (52 + 60). Pokud není v práci, nebo na florbale, věnuje se rodině – manželce Aleně a dvěma synům Jiříkovi (7) a Ondrovi (4).


jung
Ing. Jakub Jung (25 let)
trenér juniorek, trenérská licence C

Vystudoval fakultu Rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity. S florbalem začínal na střední škole v dresu Štírů, ve kterém si zahrál i první ligu mužů. O možnost hrát za A-tým mužů ho dlouhou dobu připravovaly vleklé zdravotní problémy. Z tohoto důvodu odehrál v A-týmu jen 41 zápasů, ve kterých si připsal 24 bodů (15 + 9). V současné době se opět zapojuje do tréninkového tempa. Je pln odhodlání splnit si svůj sen a znovu obléci štírský dres. Trénování mládeže se začal věnovat před šesti lety a je držitelem trenérské licence C. Ve volném čase se věnuje rybaření, pěší turistice, lezení na umělé stěně a ostatním sportům.


Dědič
Ing. Jiří Dědič (45 let)
Trenér mladších žáků, trenérská licence C

Pracuje ve firmě Robert Bosch v Českých Budějovicích a na lavičce mladších žáků působí třetí sezónu. S rekreační formou florbalu se sice setkal již na konci devadesátých let, nicméně k intenzivnějšímu zapojení ho přivedli až jeho 2 synové, Jirka a Tomáš, kteří za Štíry už několik let hrají. Trénování dětí pokládá především za smysluplnou a pro budoucnost důležitou činnost, ale na druhé straně i za fajn odreagování od pracovních povinností, při kterém se samozřejmě dá zažít i spousta srandy a radosti. Ve zbytku času se věnuje rodině, péči o dům a psa Boba, a rekreačnímu sportu (florbal, běhání, lyže).


drobis
Daniel Drobiš (44 let)
trenér mladších žáků, trenérská licence D

Pracuje jako autolakýrník u firmy Porsche Inter Auto CZ. Sport a hlavně florbal je v rodině na předním místě. Po několika letech pomáhání s trénováním a zúčastňování se turnajů a zápasů svých synů Dana a Tomáše, dostalo trénování pevný řád. Věnuje se mu již pátým rokem. Nejprve jako asistent starších a mladších žáků a po absolvování trenérské licence D již jako trenér mladších žáků. Zbylý volný čas věnuje společně s manželkou a syny ostatním sportům (kolo, běh , in-line brusle, běžky ), výletům, dobrovolným hasičům a se synem Tomášem také rybaření.


placer
Daniel Placer (42 let)
trenér přípravky a elévů, trenérská licence C

Vystudoval SPŠ elektrotechnickou v Písku a v současné době pracuje ve firmě KUBOUŠEK EU Holding a.s. v úseku logistiky na pozici group leadera. Kvůli synovi, který dal přednost florbalu před fotbalem, se dostal k týmu Štírů a začal pomáhat s trénováním elévů. Od sezony 2014/2015 se stal hlavním trenérem elévů a je jím bez přerušení do dnešní doby. Před začátkem loňské sezony úspěšně dokončil studium trenérské licence C. Ve volném čase se věnuje své rodině a to manželce Romaně a dvěma synům Sebastianovi a Mathiasovi. Rád jako divák spolu se svým synem navštěvuje zápasy Motoru a zejména Štírů, kde se aktivně podílí na povzbuzování A-týmů společně s našimi malými svěřenci.


2016-10-18-lh
Mgr. Luboš Hanšpach (27 let)
trenér A-týmu žen, trenérská licence C

Luboš vystudoval obor tělesná výchova a sport a také výchovu ke zdraví na Jihočeské univerzitě. V současné době pracuje jako firemní reprezentant pro Jižní Čechy ve zdravotnictví. Hráčskou kariéru začal i skončil na severu v Libereckém kraji, odkud také pochází. Kanadské body nemá žádné, protože celou dobu působil jako brankář. Aktivním hráčem byl sedm let, ale poté se rozhodl vyzkoušet trenérskou pozici. Začal trénovat ženskou složku před třemi lety, kde první dvě sezony působil u juniorek a v současné době trénuje ženský A tým. Luboš je držitelem trenérské licence C. Ve volném čase rád hraje beach volejbal, všechny kolektivní sporty a se svojí partou cestuje po světě.


janošťáková
Mgr. Petra Novotná (29 let)
trenérka dorostenek a žákyň, trenérská licence C

Vystudovala Filozofickou fakultu na JČU v Českých Budějovicích, nyní pracuje jako referent fondů EU na Úřadě práce. K florbalu, a to rovnou ke Štírům, jí před lety dovedla mladší sestra Lada. Kromě působení v týmu žen, ji můžete znát z letních a zimních soustředění, pořádání florbalových utkání a zejména z tréninků dívčí složky. Trénování mládeže se věnuje třetím rokem. V letošní sezóně působí jako trenérka u dorostenek a žákyň. Ve volném čase, kterého i díky florbalovému životu manžela moc není, ráda cestuje, čte, vaří a věnuje se dalším sportům, jako je lyžování, jízda na kole či bruslích.


václavhejplík
Bc. Václav Hejplík (23 let)
trenér elévů, přípravky, trenérská licence C

Studuje magisterské studium na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity, obor Ekonomická informatika. S florbalem začínal na základní škole a dotáhl to až do A-týmu Štírů, za který nasbíral ve 142 zápasech 146 bodů (72+74) a patří mu sedmé místo v historickém bodování klubu. Trénování mládeže se věnuje třetím rokem. V současnosti působí u kategorií elévů a přípravek. Jako trenér se rovněž účastní letních soustředění a příměstských kempů. Ve volném čase se věnuje počítačům a ostatním sportovním aktivitám.


jiříčížek
Mgr. Jiří Čížek (53 let)
trenér juniorů, trenérská licence C

Vystudoval Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (obor Fyzika – Základy techniky). Nyní pracuje jako technik IT JE Temelín. Dříve hrál závodně volejbal a házenou. K trénování florbalu se dostal v roce 2008, kdy oba jeho synové začali hrát florbal za Štíry a nově vzniklý tým dorostenců potřeboval trenéra. Ve volném čase se rád věnuje lyžování, cyklistice a kanoistice.


bica
Václav Bíca (19 let)
trenér starších žáků

Studuje na VOŠ, SPŠ automobilní a technické v Českých Budějovicích. Než si ho naplno získal florbal, hrál 9 let hokej za Motor České Budějovice. Pak ale vyměnil puk za florbalový míček. Svůj debut ve štírském dresu si odbyl v kategorii starších žáků. Ve volném čase se Václav věnuje rekreačnímu hraní hokeje a fotbalu, příležitostně také jízdě na kole.


stepka
David Štěpka (19 let)
trenér starších žáků

Studuje SOŠ veterinární, mechanizační, zahradnickou a Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky v Českých Budějovicích. Od tří let hrál hokej za Motor ČB. V roce 2011 přišlo zranění a roční absentování. Následně pak ukončil kariéru a hledal vhodný sport, který by vyplnil jeho volný čas. Výběr padl právě na florbal, kde David v roce 2012 poprvé nastoupil v dresu Štírů. Prošel od kategorie starších žáků přes juniory, když v letošním ročníku bude bojovat o svou příslušnost v mužském A-týmu. Ve volném čase rád cestuje, rybaří a příležitostně jezdí motokros.


formanek
Pavel Formánek (20 let)
trenér přípravky, trenérská licence C

Ve štírském dresu se na hřišti pohybuje již 5 let. V současné době za A- tým mužů. Školu ukončil v roce 2016 a nyní již pracuje v HBT weld. Trénování mládeže se aktivně věnuje druhým rokem. V loňské sezoně trénoval starší žáky, dále přípravku a elévy. Je držitelem trenérské licence C. Ve svém volném čase se věnuje fotbalu – jak herně za SK Lišov, tak jako fanoušek Arsenalu. Dále pak cyklistice, houbaření, focení, přítelkyni a cestování.


trendova
Veronika Trendová (19 let)
trenérka přípravky, elévů, žákyň, trenérská licence D

Je studentkou posledního ročníku na Biskupském Gymnáziu. V klubu působí již pátým rokem. Po prvním roce začala trénovat elévy a přípravku jako asistentka. Následně byla nucena kvůli studiím v Rakousku trénování přerušit. Avšak po návratu ze zahraničí se k trénování vrátila a již druhým rokem se na trénování aktivně podílí. Mimo školu připravuje exkurze pro cizince. Vede kroužek německého jazyka, a když se najde volný čas, tak se věnuje cyklistice, houbaření, ráda cestuje a tráví čas s přítelem.


Ludvík Šibřina (21 let)
trenér přípravky, elévů a mladší žáků, trenérská licence D

Vystudoval SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnickou a Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky v Českých Budějovicích. V současné době pracuje v AutoChip a připravuje se na studium na VŠTE v Českých Budějovicích. S florbalem začínal ve štírském dorostu a poté pokračoval v FBC United, kde působil jako hráč A týmu a trenér elévů. Ve volném čase se věnuje florbalu, stavbě herních PC a různorodým sportovním aktivitám.


tuslova
Anna Tušlová (18 let)
trenérská licence D

Studuje posledním rokem na šestiletém Biskupském gymnáziu J. N. Neumanna v Český Budějovicích. Je odchovankyní klubu a má za sebou dva starty v reprezentaci dorostenek Jihočeského kraje. V sezóně nastupuje za tým juniorek. Trénování mládeže se věnuje již pátou sezónu a účastní se letních soustředění a příměstských kempů. Ve svém volném čase ráda čte, tráví čas s přáteli, pomáhá v českobudějovickém psím útulku, rekreačně se věnuje lyžování a cyklistice a je velkou fanynkou hokeje.


2016-08-05-zs
Bc. Zbyněk Sýkora, MBA (32 let)
trenér vozíčkářů, trenérská licence C

Zbyněk Sýkora se narodil v České Krumlově, ale po svatbě se přestěhoval do Českých Budějovic a zde také pracuje jako obchodník s plynem v energetické společnosti. V květnu 2015 se jemu a jeho manželce Míše Sýkorové (také florbalistka) narodil syn Zbyněk junior. Před deseti lety si v ČB založil s kamarádem florbalový oddíl vozíčkářů, vedený pod hlavičkou Sportovního klubu vozíčkářů Králové ČB. Před pár lety se celý oddíl přesunul pod FBC UNITED ČB a nyní, po sloučení dvou největších florbalových klubů na jihu Čech, působí jako člen výkonného výboru a vedoucí oddílu vozíčkářů pod křídly FBC Štíři ČB. Zbyněk v současnosti studuje dvě vysoké školy a je držitelem florbalové trenérské licence C.