Trenéři klubu

IMG_0094

Mgr. Lukáš Malý (28 let)
šéftrenér klubu, trenér A-týmu mužů a juniorů, trenérská licence B

Pochází ze Dvora Králové nad Labem, kde s florbalem začínal. Během kariéry hrál postupně i za FBŠ Bohemians Praha a FbK Mladou Boleslav až zakotvil ve Štírech, kde nastupuje za A-tým a kam zamířil z důvodu studií na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. V klubu má jako šéftrenér především na starosti práci s trenéry a výchovu hráčů mládežnických kategorií. Na FTVS UK vystudoval trenérskou licenci B. Lukáš působí v klubu jako trenér již osmým rokem (a šestým jako šéftrenér). Za tu dobu trénoval snad všechny kategorie. Jako trenér se rovněž objevuje na klubových soustředěních či prestižních turnajích jako je Prague games či Gothia cup ve Švédsku. Dlouhodobě také působí na lavičce reprezentačních výběrů Jihočeského kraje nejrůznějších kategorií. V historickém bodování A-týmu mužů mu patří druhá příčka, když ve 227 zápasech nasbíral 494bodů (328+ 166). Ve volném čase se věnuje dalším sportům a nezávislému cestování do odlehlých koutů Evropy i světa.
tel. 774 544 769Ing. Jakub Jung (27 let)
trenér starších žáků a dorostenců, trenérská licence B

Vystudoval fakultu Rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity. S florbalem začínal na střední škole v dresu Štírů, ve kterém si zahrál i první ligu mužů. Ze zdravotních důvodů byl nucen přerušit hráčskou kariéru. U florbalu ale chtěl zůstat a začal se věnovat trénování mládeže. Ve volném čase se věnuje pěší turistice, sportovnímu lezení, rybaření a ostatním sportům.
tel. 608 615 979


Ing. Jiří Dědič (47let)
trenér mladších žáků, trenérská licence C

Pracuje ve firmě Robert Bosch v Českých Budějovicích a na lavičce mladších žáků působí čtvrtou sezónu. S rekreační formou florbalu se sice setkal již na konci devadesátých let, nicméně k intenzivnějšímu zapojení ho přivedli až jeho 2 synové, Jirka a Tomáš, kteří za Štíry už několik let hrají. Trénování dětí pokládá především za smysluplnou a pro budoucnost důležitou činnost, ale na druhé straně i za fajn odreagování od pracovních povinností, při kterém se samozřejmě dá zažít i spousta srandy a radosti. Ve zbytku času se věnuje rodině, péči o dům a psa Boba, a rekreačnímu sportu (florbal, běhání, lyže).
tel. 602 474 297Daniel Drobiš (46 let)
trenér mladších žáků, trenérská licence D

Pracuje jako autolakýrník u firmy Porsche Inter Auto CZ. Sport a hlavně florbal je v rodině na předním místě. Po několika letech pomáhání s trénováním a zúčastňování se turnajů a zápasů svých synů Dana a Tomáše, dostalo trénování pevný řád. Věnuje se mu již pátým rokem. Nejprve jako asistent starších a mladších žáků a po absolvování trenérské licence D již jako trenér mladších žáků. Zbylý volný čas věnuje společně s manželkou a syny ostatním sportům (kolo, běh , in-line brusle, běžky ), výletům, dobrovolným hasičům a se synem Tomášem také rybaření.
tel. 776 004 305Daniel Placer (44 let)
trenér přípravky a elévů, trenérská licence C

Vystudoval SPŠ elektrotechnickou v Písku a v současné době pracuje ve firmě KUBOUŠEK EU Holding a.s. v úseku logistiky na pozici group leadera. Kvůli synovi, který dal přednost florbalu před fotbalem, se dostal k týmu Štírů a začal pomáhat s trénováním elévů. Od sezony 2014/2015 se stal hlavním trenérem elévů a je jím bez přerušení do dnešní doby. Aktivně se podílí i na pořádání letních soustředění. Ve volném čase se věnuje své rodině a to manželce Romaně a dvěma synům Sebastianovi a Mathiasovi. Rád jako divák spolu se svým synem navštěvuje zápasy Motoru a zejména Štírů, kde se aktivně podílí na povzbuzování A-týmů společně s našimi malými svěřenci.
tel. 603 313 917


václavhejplík
Bc. Václav Hejplík (23 let)
trenér elévů, přípravky, trenérská licence C

Studuje magisterské studium na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity, obor Ekonomická informatika. S florbalem začínal na základní škole a dotáhl to až do A-týmu Štírů, za který nasbíral ve 142 zápasech 146 bodů (72+74) a patří mu sedmé místo v historickém bodování klubu. Trénování mládeže se věnuje třetím rokem. V současnosti působí u kategorií elévů a přípravek. Jako trenér se rovněž účastní letních soustředění a příměstských kempů. Ve volném čase se věnuje počítačům a ostatním sportovním aktivitám.
tel. 721 376 390


jiříčížek
Mgr. Jiří Čížek (55 let)
trenér juniorů, trenérská licence C

Vystudoval Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (obor Fyzika – Základy techniky). Nyní pracuje jako technik IT JE Temelín. Dříve hrál závodně volejbal a házenou. K trénování florbalu se dostal v roce 2008, kdy oba jeho synové začali hrát florbal za Štíry a nově vzniklý tým dorostenců potřeboval trenéra. Ve volném čase se rád věnuje lyžování, cyklistice a kanoistice.
tel. 724 049 356


bica
Václav Bíca (21 let)
trenér starších žáků, trenérská licence D

Studuje na VOŠ, SPŠ automobilní a technické v Českých Budějovicích. Než si ho naplno získal florbal, hrál 9 let hokej za Motor České Budějovice. Pak ale vyměnil puk za florbalový míček. Svůj debut ve štírském dresu si odbyl v kategorii starších žáků. Ve volném čase se Václav věnuje rekreačnímu hraní hokeje a fotbalu, příležitostně také jízdě na kole.
tel. 721 050 678


stepka
David Štěpka (21 let)
trenér starších žáků

Studuje SOŠ veterinární, mechanizační, zahradnickou a Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky v Českých Budějovicích. Od tří let hrál hokej za Motor ČB. V roce 2011 přišlo zranění a roční absentování. Následně pak ukončil kariéru a hledal vhodný sport, který by vyplnil jeho volný čas. Výběr padl právě na florbal, kde David v roce 2012 poprvé nastoupil v dresu Štírů. Prošel od kategorie starších žáků přes juniory, když v letošním ročníku bude bojovat o svou příslušnost v mužském A-týmu. Ve volném čase rád cestuje, rybaří a příležitostně jezdí motokros.
tel. 604 445 422


Ludvík Šibřina (23 let)
trenér dorostenk, trenérská licence D

Vystudoval SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnickou a Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky v Českých Budějovicích. V současné době pracuje v AutoChip a připravuje se na studium na VŠTE v Českých Budějovicích. S florbalem začínal ve štírském dorostu a poté pokračoval v FBC United, kde působil jako hráč A týmu a trenér elévů. Ve volném čase se věnuje florbalu, stavbě herních PC a různorodým sportovním aktivitám.
tel. 724 747 220Lukáš Březina (43let)
trenér mladších žáků, trenérská licence D

Pracuje v Armádě České republiky jako logistik–pyrotechnik jednotky EOD v Bechyni. S florbalem začal v roce 1999 v FBC Dukla Rangers Bechyně, kde hrál až do roku 2003, kdy z důvodu transformace klub ukončil svoji činnost. Zpět k florbalu se dostal se začátkem trénování syna v FBC Ševětín, kde začal v roce 2011 působit jako trenér a stále trénuje děti všech věkových skupin. S trénováním mladších žáků u Štírů začal v sezoně 2017/2018. Jako relaxaci má společné rodinné aktivity (cyklistiku, turistiku, běh … a florbal, do kterého jsou vtaženi všichni, manželka Romana trénuje štírské dívky, děti Dominik a Lenka hrají) a stavbu RC modelů letadel.
tel. 606 239 858Romana Březinová (41 let)
trenérka elévek, trenérská licence D

Pracuje u firmy Robert Bosch v Českých Budějovicích. K florbalu ji přivedl před 2 lety manžel Lukáš, když začala působit jako trenérka přípravky a elévů v FBC Ševětín. Do florbalu je aktivně zapojená celá její rodina. Ke Štírům ji přivedly děti. Syn Dominik, který má za sebou první „štírskou“ sezónu a dcera Lenka, která startuje s mamkou v sezóně 2017/2018. Mimo florbal se věnuje cvičení Pilates. Volný čas tráví nejraději s rodinou (společné výlety, turistika, cykloturistika…). Ráda také pečuje o dům a zahradu. Trénování dětí bere jako skvělé odreagování od každodenních a pracovních starostí, při kterém se dá užít i spousta legrace. Práce s dětmi ji není cizí, v minulosti se již věnovala všesportovní přípravě dětí.
tel. 606 416 050


 Nikola Malátová (20 let)

Vystudovala Biskupské gymnázium v Českých Budějovicích a nyní studuje na Lékařské fakultě v Plzni. K florbalu se dostala až ve 14 letech, kdy první ligové zápasy sehrála za kategorii dorostenek. Trénování mládeže se věnuje třetím rokem. V současné době působí především u kategorie mladších žákyň. Jako trenérka se účastní letních soustředění a příměstských kempů. Ve volném čase se ráda věnuje lyžování a windsurfingu.
tel. 773 781 969


Jan Trnka
trenér žen

tel. 777 224 610


Ondřej Havelka
asistent trenéra elévů

tel. 773 009 369


Zdeněk Valdauf
trenér dorostenců

tel. 728 123 419


Lukáš Svintek
trenér mladších žáků

tel. 728 976 507


Pavel Kouba
trenér elévů

tel. 607 273 581


Petr Zub
trenér elévů

tel. 724 909 642


Martin Vašíček
trenér elévů

tel. 606 422 435


Trenéři vozíčkářů

  • Radek Šindelář – hlavní trenér
  • Michaela Sýkorová – kondiční trenér
  • Zbyněk Sýkora – asistent trenérů

tel. 777 593 182