Trenéři klubu

IMG_0094
Mgr. Lukáš Malý (31let)
šéftrenér klubu, trenér A-týmu mužů, trenérská licence B

Pochází ze Dvora Králové nad Labem, kde s florbalem začínal. Během kariéry hrál postupně i za FBŠ Bohemians Praha a FbK Mladou Boleslav až zakotvil ve Štírech, kde nastupoval 10 let za A-tým, než před sezonou ukončil kariéru, a kam zamířil z důvodu studií na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. V klubu má jako šéftrenér především na starosti práci s trenéry a výchovu hráčů mládežnických kategorií. Na FTVS UK vystudoval trenérskou licenci B. Lukáš působí v klubu jako trenér již devátým rokem (a sedmým jako šéftrenér). Za tu dobu trénoval snad všechny kategorie. Jako trenér se rovněž objevuje na klubových soustředěních či prestižních turnajích jako je Prague games či Gothia cup ve Švédsku. Dlouhodobě také působí na lavičce reprezentačních výběrů Jihočeského kraje nejrůznějších kategorií. V historickém bodování A-týmu mužů mu patří druhá příčka, když ve 255 zápasech nasbíral 533 bodů (348+ 185). Ve volném čase se věnuje dalším sportům a nezávislému cestování do odlehlých koutů Evropy i světa.
tel. 774 544 769


Ing. Jiří Kratochvíl (39 let)
trenér juniorů a prezident klubu, trenérská licence  C

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Dlouhá léta hrál za Štíry, vyzkoušel si i první ligu, ale poté s aktivní hráčskou kariérou skončil a rozhodl se pouze trénovat muže. Pak si dal od trénování několik let pauzu. V létě 2019 se ke koučování vrátil a v nové sezoně povede juniory.


Ing. Jakub Jung (30 let)
trenér starších žáků a dorostenců, trenérská licence B

Vystudoval fakultu Rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity. S florbalem začínal na střední škole v dresu Štírů, ve kterém si zahrál i první ligu mužů. Ze zdravotních důvodů byl nucen přerušit hráčskou kariéru. U florbalu ale chtěl zůstat a začal se věnovat trénování mládeže. Ve volném čase se věnuje pěší turistice, sportovnímu lezení, rybaření a ostatním sportům.
tel. 608 615 979

Mgr. Jiří Čížek (57 let)
trenér dorostenců B a juniorů B, trenérská licence C

Vystudoval Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (obor Fyzika – Základy techniky). Nyní pracuje jako technik IT JE Temelín. Dříve hrál závodně volejbal a házenou. K trénování florbalu se dostal v roce 2008, kdy oba jeho synové začali hrát florbal za Štíry a nově vzniklý tým dorostenců potřeboval trenéra. Ve volném čase se rád věnuje lyžování, cyklistice a kanoistice.
tel. 724 049 356


Michal Tibitancl (19 let)
trenér dorostenců B a starších žáků B, trenérská licence D

Studuje SŠ a VŠ Cestovního ruchu České Budějovice. Trénování se věnuje 3 rokem a florbal hraje od 6 let.
tel. 601 244 398Lukáš Březina (44 let)
trenér dorostenců, trenérská licence D

Pracuje v Armádě České republiky jako pyrotechnik jednotky EOD v Bechyni. S florbalem začal v roce 1999 v FBC Dukla Rangers Bechyně, kde hrál až do roku 2003, kdy z důvodu transformace klub ukončil svoji činnost. Zpět k florbalu se dostal se začátkem trénování syna v FBC Ševětín, kde začal v roce 2011 působit jako trenér a stále trénuje děti všech věkových skupin. U Štírů začal s trénováním mladších žáků v sezoně 2017/2018, nyní trénuje druhou sezonu kategorii starších žáků. Jako relaxaci má společné rodinné aktivity (cyklistiku, turistiku, běh … a florbal, do kterého jsou vtaženi všichni, manželka Romana trénuje štírské dívky, děti Dominik a Lenka hrají).
tel. 606 239 858


Pavel Kouba (47 let)
trenér starších žáků, trenérská licence D

Vystudoval střední průmyslovou školu stavební  a nyní pracuje jako projektant pozemních staveb. V minulosti se věnoval sportům jako atletika, futsal a lední hokej. K trénování jej přivedli synové , kteří za Štíry několik let hrají.  Trénoval kategorii elévů, nyní je jako trenér u mladších žáků. Ve volném čase se věnuje lyžování , rybaření a dřevořezbě.


Martin Vašíček (41 let)
trenér starších žáků, trenérská licence D 

Pracuje ve firmě AUTOPROFI jako vedoucí prodeje nových vozů Mitsubishi. První kontakt s florbalem měl v Českém Krumlově zhruba v roce 1998 – 1999. Jako aktivní sportovec se pohyboval 20 let v hokejbale. V současnosti je stále aktivním fotbalistou a velkou vášní jsou kuželky. K trénování se dostal přes syna, který hraje samozřejmě za Štíry a během tréninků byl osloven Danem Placerem, zda bych si nechtěl vyzkoušet trenérské řemeslo. Od roku 2017 je aktivním trenérem, nejprve v kategorii elévů a v současnosti u mladších žáků. 
tel. 776 642 243David Přech (18 let)
trenér starších žáků, trenérská licence D

Studuje Střední průmyslovou školu strojní a elektrotechnickou v Českých Budějovicích, obor strojírenství. K florbalu se dostal před 10 lety na školním kroužku, kde dostal pozvánku na trénink ve Štírech. Aktuálně hraje za Štíry juniory U19, kde se bude následující  rok pokoušet prosadit se v mužském A-týmu nebo aspoň v několika zápasech. Jeho zájmy jsou rekreační hraní hokejbalu, jízda na kole, posilování, lyžování a příležitostně hraní hokeje a jeho velkým fanouškem, hlavně českobudějovického Motoru. Trénování A-týmu starších žáků se věnuje druhým rokem. 
tel. 607 711 090


Lukáš Tinavský (18 let) 
trenér starších žáků B, trenérská licence D 

Studuje na Střední škole Polytechnické obor Požární ochrana. Florbal hraje již od 5-ti let. Aktuálně hájí štírské barvy v dresu juniorů. S trénování začal minulý rok. 


Ondřej Hájek (17 let)
trenér starších žáků B a mladších žáků

Studuje momentálně třetí ročník střední školy oboru Mechatronik (CNC stroje) na budově Skuherského v Českých Budějovicích. Momentálně se učí pro firmu Robert Bosch s.r.o. K florbalu se dostal na základní škole ve třetí třídě během náboru našeho klubu. Před florbalem se věnoval fotbalu. Mimo sportu se věnuji hudebně a to hře na kytaru a celkové práci s hudbou. Rád běhá a snaží se udržovat ve formě.Ing. Jiří Dědič (48let)
trenér mladších žáků, trenérská licence C

Pracuje ve firmě Robert Bosch v Českých Budějovicích a na lavičce mladších žáků působí čtvrtou sezónu. S rekreační formou florbalu se sice setkal již na konci devadesátých let, nicméně k intenzivnějšímu zapojení ho přivedli až jeho 2 synové, Jirka a Tomáš, kteří za Štíry už několik let hrají. Trénování dětí pokládá především za smysluplnou a pro budoucnost důležitou činnost, ale na druhé straně i za fajn odreagování od pracovních povinností, při kterém se samozřejmě dá zažít i spousta srandy a radosti. Ve zbytku času se věnuje rodině, péči o dům a psa Boba, a rekreačnímu sportu (florbal, běhání, lyže).
tel. 602 474 297


Daniel Drobiš (47 let)
trenér mladších žáků, trenérská licence D

Pracuje jako autolakýrník u firmy Porsche Inter Auto CZ. Sport a hlavně florbal je v rodině na předním místě. Po několika letech pomáhání s trénováním a zúčastňování se turnajů a zápasů svých synů Dana a Tomáše, dostalo trénování pevný řád. Věnuje se mu již pátým rokem. Nejprve jako asistent starších a mladších žáků a po absolvování trenérské licence D již jako trenér mladších žáků. Zbylý volný čas věnuje společně s manželkou a syny ostatním sportům (kolo, běh , in-line brusle, běžky ), výletům, dobrovolným hasičům a se synem Tomášem také rybaření.
tel. 776 004 305

 

Josef Švéda (45 let)
trenér mladších žáků, trenérská licence D

Pracuje v Nemocniční lékárně Č. Budějovice, a.s. jako klinický farmaceut. Sport ho baví od malička, hrál aktivně fotbal. K florbalu ho přivedl jeho syn Šimon jako hráč elévů. Trenérské činnosti se začal věnovat v sezóně 2018/2019, kdy ho atmosféra okolo florbalu a Štírů vtáhla a začal se podílet na trénování elévů. Ve volném čase se věnuje rodině, která čítá další 2 syny, sportování (tenis, florbal, lyžování, jízda na kole) a různým činnostem okolo domu.


Tomáš Brožek (18 let)
trenér elévů, trenérská licence D

Pochází z Jindřichova Hradce, kde se dostal k florbalu. Nejprve docházel jednou týdně do kroužku a asi ve 3. třídě začal hrát ve florbalovém klubu Fk Slovan Jindřichův Hradec, kde působil do dorostu a hrál i za juniory. Na střední školu šel do Českých Budějovic a přestoupil i do Štírů. Nyní působí v A-týmu Štírů a na střídavě starty i ve svém mateřském klubu. Trénování se věnuje druhým rokem a trénuji elévi a mladší žáky. Ve volných chvílích jsem rád s rodinou, přítelkyní nebo s přáteli.Radomil Metelka (41 let)
trenér elévů a mladších žáků, trenérská licence D

Vystudoval Gymnázium Jírovcova a v současné době studuje v kombinované formě obor Pedagogika volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity. Pracuje jako policista zde v Českých Budějovicích. K florbalu ho přivedli synové Lukáš a Tomáš, kteří aktivně za Štíry hrají. On sám hrál aktivně házenou a nyní rekreačně basketbal a hodně rekreačně florbal s ostatními rodiči. Dále rád jezdí na kole, poslouchá rockovou/metalovou hudbu a rád čte. Jak sám říká „Práce s malými dětmi mě neskonale naplňuje a nabíjí do mé práce.“

 


Daniel Placer (46 let)
trenér elévů, trenérská licence C

Vystudoval SPŠ elektrotechnickou v Písku a v současné době pracuje ve firmě Čečetka s.r.o. Kvůli synovi, který dal přednost florbalu před fotbalem, se dostal k týmu Štírů a začal pomáhat s trénováním elévů. Od sezony 2014/2015 se stal hlavním trenérem elévů a je jím bez přerušení do dnešní doby. Aktivně se podílí i na pořádání letních soustředění. Ve volném čase se věnuje své rodině a to manželce Romaně a dvěma synům Sebastianovi a Mathiasovi. Rád jako divák spolu se svým synem navštěvuje zápasy Motoru a zejména Štírů, kde se aktivně podílí na povzbuzování A-týmů společně s našimi malými svěřenci.
tel. 603 313 917

 


Romana Nováková (33 let)
trenérka elévů, trenérská licence D

Vystudovala Střední školu průmyslovou v Pelhřimově. 10 let se věnovala sportovní gymnastice. K florbalu jí přivedl syn Dominik, který hraje za elévi. Ve volném čase se věnuje rodině a mezi její koníčky patří běhání, lyžování, tancování a četba.
Tel. 723 129 133


Daniel Drobiš (20 let)
trenér elévů, trenérská licence D 

Studuje poslední ročník víceletého gymnázia Česká. Florbalu se věnuje již od 6-ti let. Nyní bojuje v První lize mužů. Ve volném čase se rád věnuje i ostatním sportům nebo hraní PC her s přáteli. 


Daniel Kolín (18let)
trenér elévů

Studuje Střední školu Obchodní obor Cestovní ruch. Za Štíry hraje už celkem 4 roky s tím, že jeden rok jsem si udělal výlet a hostoval v Fbš Bohemians, kde vyhrál titul mistra ČR. Pochází z českého Krumlova, kde i začínal hrát florbal, ale po čase chtěl zkusit vyšší dorosteneckou ligu, což Štíři nabízeli, tak přestoupil. Nyní začíná poslední sezónu jako junior. Ve volném čase si rád zahraje volejbal, fotbal a nebo hraje hry na PS s kamarády.


Vít Strouhal (23let)
trenér minipřípravky, přípravky, elévek a elévů trenérská licence D 

Vystudoval Střední školu Polytechnickou-obor Požární ochrana. S florbalem začínal v Chyškách, poté začal aktivně hrát za Milevsko. Během studia střední školy přestoupil do Štírů, kde se postupně dostal i k trénování nejmenších nadějí. Ve volném čase rád s přítelkyní cestuje a nejradši by procestoval celý svět. 
Tel. 723 505 997

 Martin Mrzena ( 37 let )

trenér přípravky, trenérská licence D

Pracuje ve firmě Robert Bosch v Českých Budějovicích. Ke sportu vede obě děti ( 15 let hrál závodně fotbal ), dcera Natálie hraje závodně volejbal a syn Matyáš začal minulý rok v mini přípravce Štírů. Ve volném čase se Martin věnuje rodině,  hraje podnikovou ligu fotbalu a rád s celou rodinou podniká výlety a jezdí na kole. Rád by vyzkoušel soutěžní zápas v dresu Štírů C.


Jan Trnka (36 let)
trenér žen, licence B

Začal s florbalem v roce 2004, když založil konkurenční oddíl Štírů SK Českobudějovičtí lvi. Po celou dobu byl zároveň v jeho nejužším vedení. V rámci rozvoje jihočeského florbalu spojil síly s FBC České Budějovice (FBC United CB) a poté v roce 2015 právě se Štíry. Do roku 2017 byl aktivním hráčem, nejprve A týmu v FBC United a po sloučení B týmu v FBC Štíři. S trénováním začínal u dětských kategorií (elévové, mladší žáci a starší žáci) a zároveň u mužského áčka v FBC United. V průběhu trenérských let se prosadil i jako trenér výběrů starších žáků Jihočeského kraje. Po spojení s FBC Štíři přešel k ženské kategorii, aby navázal na úspěchy žen v 1.lize. Pro dosažení tohoto neskromného cíle došlo v sezóně 2019/20 ke spojení žen a juniorek. Jeho velkou radostí je rodina, s kterou žije florbalem a ve volném čase vyráží na výlety po vlasti české i do zahraničí.

 


Eliška Tibitanclová  (41 let)
Trenérka dorostenek a asistentka trenéra žen, trenérská licence D

Vystudovala ISŠ obchodu, služeb a podnikání v ČB, pracuje u společnosti Penny Market s.r.o  jako Oblastní vedoucí. Od 6 do 18 let hrála házenou a  k florbalu se dostala před 13 lety, když Štíři zakládali ženský tým. V roce 2008 se začala věnovat i trénování, když do přípravky nastoupil její syn Michal. Trénování přípravky, později elévů se věnovala několik let a její odchovanci dnes hrají za dospělé, juniorské a dorostenecké kategorie. Založila a organizovala pod záštitou Štírů první tři roky soustředění pro nejmladší kategorie v Dolní Stropnici na které později navázal klub. Za Štíry hrají oba synové Michal, Jakub a Eliška jako nejstarší hráčka týmu žen stále aktivně hraje. Trénovat se rozhodla i z důvodu, že už chtěla ukončit hráčskou kariéru (to se jí zatím stále nedaří ), předávat své letité zkušenosti mladším a zároveň  chce posunout ženský florbal v našem kraji na vyšší úroveň. Ve volném čase se věnuje rodině, požárnímu sportu a knihám.


Mgr. Jana Trnková (35 let)
Trenérka dorostenek, trenérská licence C

Pracuje jako učitelka na základní škole ZŠ Nerudova, obory tělocvik a přírodopis. S florbalem začala jako hráčka v roce 2005 za klub SK Českobudějovičtí lvi (bývalé Fbc United České Budějovice), kde si zahrála i extraligu žen. U Štírů trénuje od sloučení v roce 2015, v sezóně 2018/19 trénovala tým juniorek a nyní trénuje dorostenky společně s Eliškou Tibitanclovou. Ve volném čase se věnuje rodině a stará se aby žila sportem stejně jako ona sama.

 

 


Vendula Podzimková (20 let)
trenérka starších žákyň a přípravky, trenérská licence D 

Pochází ze Želče u Tábora. Vystudovala Střední školu Polytechnickou obor Požární ochrana a nyní studuje na Jihočeské univerzitě obor Nutriční terapie. Její mateřský klub je Florbal Soběslav, ale kvůli studiu přestoupila do Štírů, kde aktivně hraje již 4. rokem. S trénováním začala před čtyřmi roky a to u minipřípravky, u které je asistentka pořád, postupně se posunula ke starším žákyním. Ve volném čase ráda cestuje po světě s přítelem a věnuje se všem sportům, ať již zimním nebo letním.Eva Stehlíková (20 let)
trenérka starších a mladších žákyň, trenérská licence D 

S florbalem začínala ve svých osmi letech za Fbc United, kde hrála do 13 let, kdy se United spojilo se Štíry, kde působí do teď, až na jednu sezónu strávenou ve Florbal Chodov. Trénování se věnuje tři roky, první dva roky jsem byla asistentka a nyní jsem hlavní trenérka mladších žákyň. Studuji VŠ – zdravotně sociální fakultu v Českých Budějovicích. Ve volném čase jsem ráda s přáteli a přítelem.


Romana Březinová (43 let) 
trenérka mladších žákyň, trenérská licence D

Pracuje u firmy Robert Bosch v Českých Budějovicích. Florbal trénuje 5. rokem, nejdříve pouze v FBC Ševětín, poslední 2 sezony i v FBC Štíři. Do florbalu je aktivně zapojená celá její rodina. Ke Štírům ji přivedly děti. Syn Dominik, který trénuje za starší žáky a dcera Lenka, která letos postoupí do mladších žákyň. Mimo florbal se věnuje cvičení Pilates. Volný čas tráví nejraději s rodinou (společné výlety, turistika, cykloturistika…). Ráda také pečuje o dům a zahradu. Trénování dětí bere jako skvělé odreagování od každodenních a pracovních starostí. V minulosti se věnovala všesportovní přípravě dětí.
tel. 606 416 050Markéta Míchalová (15 let)
trenérka mladších žákyň

Studuje Biskupské Gymnázium. Pět let se se věnovala atletice a plavaní, poté přešla na florbal a hrála za Sk Meťák. Minulé září přestoupila do Štírů a tuhle sezónu bude nastupovat za dorostenky. 
tel. 723 417 586


Denisa Řehořová (18 let)
trenérka mladších žákyň a starších žákyň

Studuju na SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky, obor veterina. Vystřídala jsem spoustu sportů, ale nakonec jsem zůstala u florbalu. Florbalu se věnuju 3 rokem + jeden rok mě trénoval můj bratr David Řehoř. 


Denisa Čiháková ( 15let)
trenérka mladších žákyň a minipřípravky

Studuje na Soukromé střední škole Jeronýmova. Florbalu se věnuje od 8-mi let, celkově má ráda sport, tuhle sezónu hraje za dorostenky a je na střídavém hostování ve Světlé nad Sázavou v 1.lize juniorek.


Anežka Dudáčková (18 let) 
trenérka elévek a přípravky, trenérská licence D

Pochází z Českých Budějovic. Studuje Biskupské gymnázium J.N. Neumanna. Od začátků své florbalové kariéry je věrná Štírům, kde aktivně hraje 4. rokem. Ve volném čase se ráda věnuje turistice, jezdí na kole nebo bruslích a také je vášnivou fotografkou.
tel. 737 846 047


Martin Hanousek (17 let)

 

Studuje obor Ekonomika a podnikání na SŠ. Začínal v 5ti letech jako hokejový gólman za klub HC Dukla Jihlava, v 8 letech se díky přestěhování do Znojma dostal k florbalu, kde chytal za TJ Laufen Znojmo cz. Ve Znojmě strávil 3 roky a přestoupil do Štírů, kde s krátkým hostováním v Fbš Bohemians Praha v minulé sezoně působí nadále. Nyní hraje za juniory A a trénuje už druhým rokem talentované brankáře Štírů. Mezi největší záliby patří florbal a posilování.

 


Trenéři vozíčkářů

  • Tomáš David – hlavní trenér
  • Michaela Sýkorová – kondiční trenér

tel. 775 396 996