Áčko přivezlo tři body z Mukařova

Florbalisté Štírů z Českých Budějovic zavítali po dvou těsných porážkách v řadě v rámci 13. kola Národní ligy na půdu loňského mistra soutěže TJ Sokol Mukařov. Jedná se o celek složený většinou z bývalých extraligových hráčů.

TJ Sokol Mukařov – FBC Štíři České Budějovice 4:7 (1:1, 1:3, 2:3)

Začátku utkání kralovali brankáři obou týmů. Hosty držel při několika velkých šancí soupeře vynikající Koš. Na straně domácích pak vytáhl několik senzačních zákroků Bína. Skóre utkání se tak měnilo až v 19. minutě, kdy chybnou rozehrávku hostujícího obránce potrestal mukařovský Otto. Štíři stihle ale ještě čtyři sekundy před koncem prvního dějství srovnat. Nádhernou kombinaci přes celé hřiště zakončoval do prázdné branky Froněk – 1:1.

Od druhé periody začali být Štíři lepším týmem. Hrdý sice po dvou minutách hry odkrytou branku netrefil, ale o šest minut později již míček do prázdné branky usměrnil svou premiérovou brankou ve štírském dresu Skok. Následně dostali Jihočeši možnost přesilové hry. Využít se jim jí nepodařilo, ale z velkého tlaku se patnáct vteřin po jejím skončení prosadil Hejplík. Ve 36. minutě rozhodčí vyloučili za menší šarvátku jednoho hráče na každé straně a dvě minuty pokračovala hra čtyři na čtyři. V ní se nejprve po krásném pasu Havelky prosadil Hejplík, ale soupeř dokázal ještě odpovědět – 2:4. Tímto stavem skončilo druhé dějství.

Po třech minutách hry ve třetí části neudržel domácí brankář dalekonosnou střelu štírského kapitána Kudláčka a Jihočeši vedli již o tři branky. Poté však zaúřadovali rozhodčí. Havelka zblokoval střelu soupeře, načež byl k úžasu všech hráčů na hřišti vyloučen na dvě minuty za nadzvedávání hokejky. Domácí navíc početní výhodu využili – 3:5. Drama však odmítl přesnou střelou k tyči Zavacký a pět minut před koncem dokončil hattrick Hejplík – 3:7. Navíc hosté dostali ještě výhodu přesilové hry. Z ní však naopak po přesné střele Vaculíka z půlky hřiště inkasovali. Jihočeši si ale již vítězství pohlídali a přivezli do Budějovic tři body za vítězství 7:4.

Poslední utkání v roce 2015 odehrají Štíři na domácí palubovce v sobotu 19. prosince od 19:30 proti Liberci.

Komentář trenéra Lukáše Malého: „Skvělý týmový výkon rozhodl o tom, že domů vezeme tři body. Byli jsme produktivní v útoku a zblokovali hodně střel soupeře.“

Branky: 19. Tadeáš Velechovský, 37. Tadeáš Drahorád, 47. Jakub Majer, 59. Tomáš Vaculík – 20. Lukáš Froněk, 29. Aleš Skok, 33. Václav Hejplík, 36. Václav Hejplík, 44. Michael Kudláček, 51. Tomáš Zavacký, 55. Václav Hejplík; rozhodčí: Petr Herman – Ondřej Sochůrek; vyloučení: 3:2; využití: 1:0; diváků: 15.