Áčko prohrálo s Opavou a jde do baráže

Florbalisté FBC Štíři České Budějovice pohráli ve finále 2. ligy mužů s S.K. P.E.M.A. Opava 1:2 na zápasy. Rozhodující zápas vyhráli Slezané v českobudějovické sportovní hale v neděli 8:4. Den předtím přitom Štíři zvítězili 5:4 a vynutili si třetí duel. „Jenže v tom byli lepší hosté z Opavy.  Nám nezbývá než jim pogratulovat a pokusit se vybojovat účast v první lize v baráži,“ uvedl trenér Štírů Jiří Kratochvíl.

Do vyšší soutěže nyní bude Jihočechům stát v cestě pražský celek Start98. Štíři začnou baráž na hřišti soupeře dvěma zápasy 19. a 20. dubna, o týden později se bude hrát případně dvakrát na jihu Čech a na začátku května by byl na programu případně rozhodující páté utkání. Baráž se hraje na tři výhry.

FBC Štíři Č. Budějovice – S.K. P.E.M.A. Opava 5:4 (1:3, 2:1, 2:0)

Sobotní zápas začal ve vysokém tempu. Hra se přelévala ze strany na stranu až se v 9. minutě po zaváhání opavského obránce dostal k míčku Měřička a přízemní střelou posla Štíry do vedení. Tentýž hráč byl po necelých třech minutách vyloučen a i když Opavští přesilovku nevyužili, z následného tlaku se jim podařilo vyrovnat. A po dalších 29 vteřinách je Dzierža dokonce posla do vedení. Až do konce třetiny byla Opava lepší a přidala ještě trefu na 3:1 z hole Kocura. Ve druhé části sice štíři rychle snížili dorážkou Melíška, ovšem Opava následně využila nabídnutou přesilovou hru a odskočila opět na rozdíl dvou branek. Pak převzali iniciativu domácí a tlačili se za vyrovnáním. A dočkali se. Ve 40. minutě vybojoval míček na polovině domácí kapitán Kudláček a chytrou střelou snížil na 3:4. Pokud chtěli Jihočeši zvrátit osud finále, museli ve třetí části pořádně zabrat. Zatímco hosté se snažili šetřit čas, Štíři se vrhali do útoků. Z jednoho takového výpadu ve 47. minutě se prosadil šťastnou střelou obránce Blažek – 4:4. A ve 49. minutě Štíři otočili skóre. Útočník Malý vyvezl míček zpoza vlastní branky až do střelecké pozice a překonal opavského brankáře Černína – 5:4. Hosté museli začít hrát aktivně a vysunuli forčekink. Zatlačili Štíry na jejich polovinu, ale ti byli v obraně už bezchybní a vše ostatní pochytal gólman Kotoun.

Branky a nahrávky: 9. Měřička (Staněk), 22. Melíšek (Froněk), 40. Kudláček, 47. Blažek (Malý), 49. Malý (Staněk) – 14. Volf (Both), 14. Dzierža (Solný), 17. Kocur, 28. Both (Solný). Rozhodčí: Martin a Lukáš Ležákovi. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváků: 207. Střely na branku: 32:26. Třetiny: 1:3, 2:1, 2:0.

FBC Štíři Č. Budějovice – S.K. P.E.M.A. Opava 4:8 (2:4, 1:3, 1:1)

K rozhodujícímu zápasu se soupeři postavili v českobudějovické sportovní hale v neděli po poledni. A tentokrát to byli hosté, kteří udeřili jako první. Nahození Kučery zklepnul do štírské branky Dzierža – 0:1. Za tři minuty však bylo srovnáno. Měřička nekompromisně zavěsil v přesilové hře. Štíři se však z vyrovnání radovali pouhých 17 vteřin. Pak se prosadil střelou od mantinelu Kocur a vrátil Opavanům vedení. Ve 12. minutě bylo pro Jihočechy ještě hůř, když chybu v rozehrávce snadno potrestal Boželník. V 15. minutě měli Štíři další přesilovou hru, tentokrát 4 na 3 a stačilo jim pouhých 11 vteřin k využití – Malý se trefil přesně. Následně pokračovali ve výhodě 5 na 4, jenže tentokrát už úspěšní nebyli a naopak udeřilo na druhé straně. Volf v 17. minutě vrátil Opavě dvougólový náskok. Štíři tak byli v podobné situaci jako den předtím, kdy také prohrávali o dva góly. Ovšem scénář byl tentokrát jiný. Opavané odskočili na 5:2 a nalomené Jihočechy v prostřední části dorazili dalšími dvěma trefami. Štírům vrátil naději na obrat Hejplík, když snížil ve 38. minutě na 3:7. V závěrečném dějství se však Slezané začali soustředit na obranu a Štíry nepouštěli do velkých šancí. Už v 53. minutě se Českobudějovičtí odhodlali ke hře bez brankáře, jenže snížení na 4:7 se dočkali až dvě minuty před koncem. A to už bylo pozdě. V závěru ještě opavský Kocur upravil skóre střelou do prázdné branky. Opava tak v Českých Budějovicích slavila postup do vyšší soutěže, zatímco domácí musí do baráže.

„V rozhodujícím utkání byla Opava lepším týmem a zaslouženě vyhrála. Myslím si, že jsme neunesli tíhu zápasu. Až na přesilové hry byl náš útok marný. V celé sérii můžeme litovat zejména zápasu v Opavě, kdy jsme vedli 4:1, ale nedokázali toho využít a úvodní duel jsme nakonec prohráli. Ve druhé lize jsme tak skončili druzí z 48 týmů a to je rozhodně výborný výsledek. A pokud chceme hrát v příští sezoně první ligu, musíme si ji vybojovat v baráži se Startem98,“ uzavřel Kratochvíl.

 

Branky a nahrávky: 8. Měřička (Havelka), 15. Malý (Měřička), 38. Hejplík (Měřička), 58. Měřička (Havelka) – 5. Dzierža (Kučera), 8. Kocur (Kučera), 12. Boželník (Mazur), 17. Volf (Gavenda), 28. Mazur (Kučera), 32. Boželník (Mazur), 34. Dzierža (Pavela), 60. Kocur. Rozhodčí: Sochůrek, Šuvada. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1. Diváků: 130. Střely na branku: 31:25. Třetiny: 2:4, 1:3, 1:1.

Napsat komentář

ankara escort
İngilizce Türkçe çeviri siteleri kullanıcıların metinleri veya belgeleri yükleyerek anında tercüme yapmalarını sağlayan platformlardır Genellikle temel çeviri ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılır ve geniş bir kullanıcı kitlesine hizmet verir. Ancak, tam anlamıyla doğru ve dilbilgisine uygun çeviriler için profesyonel çeviri hizmetlerine başvurmak daha güvenilir olabilir. Bu siteler, hızlı ve pratik bir çözüm sunarken, özellikle hassas veya teknik metinlerin çevirisinde profesyonel bir çevirmenin becerileri ve deneyimi gerekebilir.ingilizceturkce.gen.tr
Spanish to English translation involves accurately conveying not only the words but also the meaning, tone, and cultural nuances of the original text. Skilled translators proficient in both Spanish and English are essential to ensure accurate and effective translations. They must have a deep understanding of both languages' grammar, vocabulary, and idiomatic expressions to deliver high-quality translations. Spanish to English translation is widely used in various fields, including business, literature, media, and international communication. It plays a vital role in enabling cross-cultural understanding and facilitating global interactions.spanishenglish.net